Zavřít reklamu

Letošní podzim by se měl nést ve znamení nových Apple produktů. Pomyslnou vlnu měly nastartovat nová sluchátka AirPods Pro, po nich se očekávalo představení nových MacBooků a iPadů Pro. Jak se však nyní ukazuje, jednoho ani druhého se s největší pravděpodobností nedočkáme.

Zatímco v případě dlouho diskutovaných MacBooků Pro s 16″ displejem a zcela novou klávesnicí s informací o zdržení přišel analytik Ming-Chi Kuo, s ohledem na nové iPady Pro pochází poslední informace z oficiálních zdrojů, byť je třeba číst tak trochu mezi řádky.

Nové informace do světa pustil CFO Applu Luca Maestri. Při posledním konferenčním hovoru s akcionáři, který se uskutečnil včera večer, došlo také na nové iPady Pro. V souvislosti s predikcemi vánočních prodejů Maestri uvedl, že se mimo jiné počítá s výsledky, v rámci kterých se projeví „jiný časový harmonogram počátku prodeje iPadů Pro“, než tomu bylo loni.

Jinými slovy to znamená, že Apple neočekává výrazné navýšení prodejů iPadů Pro, neboť do konce letošního roku žádné nové modely nedorazí. Naposledy se tato modelová řada dočkala novinek v listopadu 2018, ty další přijdou pravděpodobně až na jaře 2020.

Jarní termín je pro uvedení nových iPadů poměrně často využívaný, obvykle se však jedná o levnější modely. Nadcházející iterace iPadů Pro by měla přinést zcela předělaný kamerový systém s podporou 3D snímání okolí, eventuálně také s 5G modemy u datových variant. Samozřejmostí je také aktualizovaný hardware uvnitř.

iPad Pro 2019 mockup FB

Zdroj: Macrumors

.