Zavřít reklamu
iWant

Apple nově zpřístupnil detailní informace o historii nákupů v App Store

iWant

Pokud jste se chtěli dříve podívat na to, co jste si v posledních týdnech/měsících/letech kupovali v App Store, měli jste obvykle smůlu. Pokud se nejednalo o nákupy z vyloženě poslední doby, zobrazit se vám je nepodařilo. To se však s dnešním dnem mění, neboť Apple upravil systém, na kterém funguje zobrazení historie objednávek konkrétního App Store účtu. Od dnešního dne je tak možné zobrazit veškeré transakce, které jste kdy na vašem účtu provedli, stejně jako zobrazit všechny aplikace a předplatné, které jste si kdy zakoupili. Postup pro zobrazení těchto informací je navíc velmi snadný.

Stačí si ve vašem iPhonu či iPadu otevřít Nastavení, rozkliknout si vaše jméno, následně otevřít záložku iTunes & App Store. V ní klikněte na Apple ID a možnost zobrazit Apple ID. Před tímto posledním krokem po vás bude zařízení chtít autorizaci. Jakmile se přihlásíte, stačí si najít Historii nákupů a jste tam.

V historii nákupů je vše chronologicky seřazené. V první úrovni podle let, od kterých máte Apple účet založený, v rámci každého roku vidíte jednotlivé měsíce, společně s číslem transakcí za daný měsíc. Díky tomuto seznamu si tak můžete udělat poměrně jasnou představu o tom, kdy jste si v App Store co koupili a kolik vás to stálo. Je pravděpodobné, že tuto novinku nevyužije příliš mnoho uživatelů, pro někoho se však může jednat o užitečný nástroj jak vypátrat specifickou informaci z historie.