iWant

App Store rubrika Free App of The Week je minulostí

iWant

Když Apple uvedl nový operační systém iOS 11 mezi běžné uživatele, změnilo se mnoho věcí. Systém jako takový se dočkal velkého množství změn, pozadu však nezůstaly ani okolní služby. Například App Store prošel poměrně výraznou obměnou, na kterou Apple upozornil například v těchto několika videích. Osobně mi přijde nový obchod s aplikacemi poněkud chaoticky a nepřehledný, na vše se však dá poměrně rychle zvyknout. Na co si tak snadno zvyknout nepůjde, je zrušení oblíbené rubriky Free App of The Week, která se od nového designu App Store neobjevila. A jak se zdá, už se ani neobjeví.

Místo této velmi oblíbené rubriky, ve které bylo možné každý týden najít nějakou zajímavou aplikaci zdarma, tu máme dvě rubriky nové, které však již tak zajímavé nejsou. Jedná se o App of the Day a Game of the Day. Na předešlé rubrice bylo skvělé to, že když jste měli štěstí, chytili jste zdarma aplikaci, která jindy stála poměrně dost peněz. To už u nových rubrik nehrozí, neboť s cenami aplikací nijak nemanipuluje. Některý den se v nich objeví aplikace (hry) zdarma, jindy zase placené.

iOS 11 je mezi uživateli již tři týdny a o Free App of The Week není vůbec slyšet. Je velice reálné, že se už nikdy neobjeví. Stejně tak je ovšem možné, že dorazí později (společně s ostatními věcmi, které byly z iOS 11 dočasně odstraněny). Tato druhá možnost je však podstatně méně pravděpodobná. Absenci této rubriky zažívají i ti, co na iOS 11 nepřešli. Pokud máte na svém zařízení starší verzi operačního systému, rubriku ve vašem App Store nenaleznete také.