Zavřít reklamu
iWant

App Store zaznamenal během Vánoc vůbec nejvýdělečnější období ve své historii

iWant

Ačkoli se dnešní den nese v duchu negativních zpráv ohledně slabých prodejů iPhonů v předvánočním období, vyrukoval Apple také s jedním pozitivním tématem. Skrze tiskovou zprávu oznámila kalifornská společnost rekordní výnosy App Storu během Vánoc. Jablečnému obchodu s aplikacemi se zároveň podařilo stanovit nový rekord v tržbách za jediný den.

V období od Štědrého dne do Nového roku utratili uživatelé za aplikace a hry 1,22 miliardy dolarů. Jednalo se tak o vůbec nejúspěšnější vánoční období v historii App Storu. Ještě významnější rekord si ale Apple připsal na Nový rok, během kterého vydělal App Store více než 322 milionů dolarů, což je vůbec nejvyšší utracená částka za aplikace a hry během jediného dne.

„Především dík inspirativní práci talentovaných vývojářů a podpoře našich neuvěřitelných zákazníků po celém světě zakončil App Store rok 2018 skvělým úspěchem a vstoupil do roku 2019 s úctyhodným rekordem,“ prohlásil Phil Schiller, marketingový ředitel Applu v tiskové zprávě, kde zároveň sumarizoval výše uvedené výsledky.

Na rekordních výnosech App Storu se podílely zejména hry a aplikace z kategorie Životní styl. Vůbec nejstahovanějšími položkami se nepřekvapivě staly hry Fortnite a PUBG. Následovaly je ale i další známé tituly jako Brawl Stars, Asphalt 9 a Monster Strike. Úspěšné se staly také aplikace jako 1Password, Sweat a Lumosity.

Právě díky úspěchu App Storu se tak Applu podle jeho vlastních slov podařilo zaznamenat vůbec nejvýnosnější období v oblasti služeb. Do této kategorie se kromě obchodu s aplikacemi řadí také Apple Music, cloudové služby či Apple Pay. A právě do služeb vkládá gigant z Cupertina obrovské naděje a vidí v nich velký potenciál. Ostatně podobný pohled na věc čeká Apple také od investorů, kteří by se nemuseli soustředit pouze na prodeje iPhonů, ale i na další odvětví, ve kterých společnost vydělává nemalé peníze.