Zavřít reklamu

Okolo společnosti Apple a segmentu mobilních modemů je v posledních několika týdnech velmi rušno. Nejprve jsme se dozvěděli, že výhradní dodavatel 5G modemů pro příští iPhony dodání pravděpodobně nestihne v plánovaném termínu. Krátce na to se Apple překvapivě usmířil se svým velkým rivalem Qualcommem jen pro to, aby Intel několik hodin poté oznámil odchod z mobilního 5G trhu. Včera do skládačky zapadl další díl mozaiky, který však celý obraz dělá ještě více nesrozumitelný.

Včera večer se na webu objevila informace o tom, že Apple opustil dlouholetý vedoucí týmu, který měl na starosti vývoj mobilních datových modemů. Rubén Caballero dlouhá léta působil jako vrcholný manažer hardwarové sekce pro vývoj mobilních modemů. Do historie se nejvíce zapsal kauzou „Antennagate“ u iPhonů 4. Na mobilních modemech pro iPhony (a poté i iPady) však pracoval ještě dlouho předtím.

Do Applu nastoupil v roce 2005 a jeho jménu figuruje u více než stovky rozličných patentů, které se týkají právě mobilních dat, modemů a datových čipů a bezdrátových technologií. Podle interních zdrojů stál právě on v čele snahy Applu přijít s vlastním 5G modemem pro své budoucí iPhony. Proto je tento krok velmi zvláštní, neboť může naznačovat budoucí vývoj v tomto odvětví.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Není příliš obvyklé, aby projekt opouštěl člověk, který jej prakticky vede a uvádí směr. Vzhledem ke Caballerově odchodu je tak možné, že i díky znovuobnoveným vztahům s Qualcommem Apple snahu o vývoj svého vlastního 5G modemu vypustil. Je však také možné, že důvod pro Caballerův odchod je daleko jednoduší – možná chce jen změnit prostředí. Apple v posledních měsících výrazně restrukturalizoval tým zabývající se vývojem datových modemů. Ani Apple, ani samotný Caballero odmítl situaci jakkoliv komentovat.

Zdroj: Macrumors

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více