Zavřít reklamu

V souvislosti s událostmi okolo mobilních datových modemů pro budoucí iPhony, přišel americký The Wall Street Journal s velmi zajímavou informací. Dle jejich zdrojů Apple značnou část loňského roku strávil diskuzí s Intelem o možném odkupu jejich divize zaměřující se na vývoj a výrobu mobilních datových modemů.

Intel 5G modem JoltJournal

Podle zdrojů ze společnosti Intel začalo jednání zhruba v polovině loňského roku. Apple chtěl nákupem získat nové patenty a technologie, které by mohla společnost využít během vývoje svého vlastního datového modemu pro iPhony a iPady příštích generací. Intel má v tomto ohledu poměrně bohaté zkušenosti, ale také celou řadu patentů, šikovných zaměstnanců a know-how.

Výše uvedená jednání však skončila zhruba před několika týdny, když vyšlo najevo, že se Apple dohodl se společností Qualcomm na dalším používáním jejich modemů.

Zdroje z Intelu tvrdí, že společnost stále aktivně hledá možného kupce pro svou divizi mobilních modemů. Té se totiž v posledních letech nedaří a Intel její provoz stojí zhruba miliardu dolarů ročně. Proto společnost hledá vhodného kupce, kdo by dokázal jak technologie, tak personál využít. Zda-li to bude Apple nebo ne, je zatím ve hvězdách.

Pokud však v Applu vyvíjí vlastní verze mobilních datových modemů, akvizice vývojové divize Intelu by byla logickou volbou. Jediným nedostatkem může být, že Intel disponuje především technologií pro 4G sítě, nikoliv pro nadcházející 5G sítě, které začnou hrát prim od příštího, nebo přespříštího roku.

Zdroj: The Wall Street Journal

Témata: , , ,
.