Zavřít reklamu

Úvodní keynote k zahájení WWDC je plánovaná na dnešní 19. hodinu našeho času. Ukázalo se ale, že to neměla být jediná představovačka, která by měla být společností dnes vypuštěna do světa. Služba Apple Music totiž ohlásila speciální akci zaměřenou na Spatial Audio, tedy prostorový zvuk, která se měla konat hned po hlavním proslovu, tedy ve 21 hodin našeho času. Jenže událost byla záhy zrušena. 

Apple událost oznámil formou videa v rámci jeho služby Apple Music. Poprvé si jej všimli uživatelé sociální sítě Twitter, kde ji také sdíleli. Video bylo jednoduché a prakticky odkazovalo jen na datum 7. června a čas 12:00 PT, v našem případě tedy na 21 hodin, přičemž obsahovalo zmínku o představení služby Spatial Audio.

Prostorový zvuk a bezztrátová kvalita poslechu již dnes? 

Apple ohlásil podporu prostorového zvuku spolu s možností bezztrátového poslechu v rámci Apple Music minulý měsíc s tím, že bude k dispozici během června. To samozřejmě z toho důvodu, že musí přijít s novými operačními systémy, které budou novinky obsahovat. I když se tedy dnes máme dočkat představení nových operačních systémů všech platforem Applu, dostupné budou až na podzim letošního roku. Možná ale Apple právě i zmíní, termín, kdy budou jeho hudební novinky dostupné široké veřejnosti.

Původní odkaz v Apple Music totiž vypadal, jako kdyby chtěla společnost pořádat ještě jednu událost zaměřenou právě na již představené novinky v Apple Music. Protože ale odkaz není již aktivní, kdy jej Apple odstranil, je pravděpodobnější, že se dostal na světlo světa spíše nedopatřením a že se jedná spíše jen o informaci pro předplatitele Apple Music, že právě od uvedeného termínu mohou novinky využívat.

AirPody 3. generace, drátová sluchátka, nebo jen kodek? 

Dá se tak říci, že Apple se v jeho úvodním slovu k WWDC prostorovému zvuku a bezztrátovému poslechu jistě nevyhne, i když vše představil již formou tiskové zprávy dříve. Naopak by na ni mohl navázat daným příslušenstvím v podobě nové generace sluchátek AirPods podobně, jako to udělal v případě služby Najít, kterou také představil dříve než samotný AirTag.

Jak by mohly vypadat AirPody 3. generace

Apple slibuje, že spolupracuje s umělci a vydavatelstvími na přidávání nových verzí jejich skladeb, aby pro zážitek Spatial Audio poskytl co nejvíce obsahu. Funkce prostorového zvuku bude podporována na všech sluchátkách AirPods a Beats s čipem H1 nebo W1, stejně jako vestavěnými reproduktory v nejnovějších verzích iPhonů, iPadů a Maců. V případě bezztrátového zvuku je situace jiná, protože u nich zákonitě musí k jistým ztrátám docházet. Jestli ale toto Apple vyřeší a večer nám předvede své řešení, je otázkou.

Třeba usoudí, že doba nemusí být skutečně tak bezdrátová, jak si původně myslel, a uvede drátová sluchátka bezztrátový poslech z Apple Music umožňující. Nebo představí revoluční kodek. Nebo také ostatně nic a zůstane jen u suchého konstatování. Naděje zde ale jistě je. 

.