Zavřít reklamu

Jedna z nejočekávanějších konferencí společnosti Apple je doslova za rohem. Nejočekávanější proto, protože má přínos i pro ty, kteří si nekoupí nová zařízení. Novinky dostanou v rámci aktualizací těch stávajících. Řeč je samozřejmě o WWDC21. Tato konference je primárně věnována vývojářům, a Apple zde odhaluje nové verze svých operačních systémů. Navíc začíná již v pondělí 7. června. Pojďte si ještě projít nejrůznější zajímavosti a nalaďte tak patřičnou atmosféru.

Hudba použitá v reklamách Applu

Jestliže se řadíte mezi fanoušky Applu a viděli jste většinu jeho reklam, pak pro vás budou tyto dva playlisty doslova pohlazením pro uši. Sám gigant z Cupertina totiž nabízí playlist na platformě Apple Music s názvem Heard in Apple Ads (Slyšeno v reklamách Applu), který navíc pravidelně aktualizuje. Co když ale používáte Spotify? V takovém případě nevěšte hlavu. Komunita uživatelů playlist dala dohromady i tam.

Co by vám před konferencí nemělo uniknout

Sami se na WWDC21 nesmírně těšíme a na dané téma jsme doposud připravili hned několik různých článků. Pokud by vás zajímala historie této konference, pak by vaše kroky měly rozhodně směřovat do rubriky Historie, kde můžete narazit na notnou dávku zajímavostí, jako například proč se v roce 2009 Steve Jobs této konference vůbec neúčastnil.

WWDC-2021-1536x855

V souvislosti s vývojářskou konferencí se také častokrát spekuluje nad tím, zdali se letos dočkáme představení nového hardwaru. Na dané téma jsme připravili shrnující článek, který mapuje všechny potenciální možnosti. Prozatím to vypadá tak, že přinejmenším bychom se mohli dočkat jednoho nového produktu.

To nejdůležitější jsou ale operační systémy. O tom, jakých novinek se vlastně dočkáme, toho prozatím moc nevíme. Mark Gurman z portálu Bloomberg pouze zmínil, že iOS 15 přinese aktualizaci systému notifikací a mírně vylepšenou domovskou obrazovku v iPadOS. Přímo na webu Applu se pak ještě objevila zmínka o dosud neodhaleném systému homeOS. Jelikož ale obecně moc informací nemáme, připravili jsme pro vás články pojednávající o tom, co bychom nejraději v systémech iOS 15, iPadOS 15 a macOS 12 viděli my, a proč je pro Apple právě nyní tak důležité pozvednout alespoň úroveň systému iPadOS 15. Zároveň jsme se podívali na to, jak se bude jmenovat macOS 12.

Nezapomeňte na koncepty

Před odhalením systémů se na internetu každým rokem objevuje řada nejrůznějších konceptů. Na těch designéři ukazují, jak by si dané podoby představovali, a čím by je Apple podle nich mohl obohatit. My jsme proto již dříve poukázali na jeden, poměrně zajímavý koncept systému iOS 15, který si můžete prohlédnout pod tímto odstavcem.

Další koncepty:

Pár tipů pro fanoušky

Řadíte se mezi vášnivé jablíčkáře a po skončení WWDC21 ihned plánujete instalaci prvních vývojářských beta verzí? Jestli jste si na tuto otázku odpověděli ano, pak byste neměli zapomenout na pár zásad. Přinášíme vám proto několik tipů, které je vhodné dodržet.

  1. Ještě před aktualizací na betu si testovací zařízení zálohujte
  2. Nespěchejte – Neinstalujte beta verzi ihned po jejím uvolnění. Raději počkejte pár hodin, jestli se na internetu neobjeví zmínka o nějaké kritické chybě.
  3. Nad betou pouvažujte – Zamyslete se také nad tím, zdali nový operační systém vážně potřebujete zkoušet. Rozhodně byste jej neměli instalovat na vaše primární produkty, se kterými každý den pracujete. Místo toho raději využijte starší zařízení.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.