Zavřít reklamu

Sluchátka AirPods a AirPods Pro můžete nabíjet jen k tomu určených nabíjecích pouzdrech. Začnou se nabíjet, jakmile je do nich vložíte. Dané pouzdro má dostatečnou kapacitu k tomu, aby samotná sluchátka nabilo několikrát. Ta tak můžete nabíjet i na cestách, když je zrovna nepoužíváte. A i když vás kapacita baterie v pouzdru příliš trápit nemusí, ta ve sluchátkách již ano. 

TWS neboli True Wireless Stereo sluchátka jsou navržena tak, aby skutečně neobsahovala jediný kabel, tedy levé i pravé sluchátko je od sebe odděleno, přičemž jsou obě připojena na vlastní stereo kanál, a to za pomoci funkce Bluetooth. Jenže tato celá technologie je poměrně mladá a trpí jedním zásadním neduhem – postupným snižováním kapacity baterie sluchátek. Je tak známo mnoho případů, kdy první generace AirPodů po dvouletém používání nevydrží na plné nabití ani půl hodiny.

Výdrž baterie AirPods 

Apple přitom uvádí, že AirPody vydrží na jedno nabití až 5 hodin poslechu hudby, nebo až 3 hodiny hovoru. V kombinaci s nabíjecím pouzdrem dostanete více jak 24 hodin poslechu nebo více jak 18 hodin hovoru. Za 15 minut se navíc v sluchátka v nabíjecím pouzdře nabijí až na 3 hodiny poslechu a 2 hodiny hovoru.

AirPody výdrž

Podíváme-li se na AirPody Pro, jedná se o 4,5 hodiny poslechu na jedno nabití, 5 hodin při vypnutém aktivním potlačení hluku a propustnosti. Hovor můžete vyřizovat až 3,5 hodiny. V kombinaci s pouzdrem se pak jedná o 24 hodin poslechu a 18 hodin hovoru. Za 5 minut přítomnosti sluchátek v jejich nabíjecím pouzdře se nabijí na hodinu poslechu nebo hovoru. Vše samozřejmě za ideálních podmínek, přičemž hodnoty jsou udávány u nového zařízení.

Když vašim AirPodům začne docházet šťáva, tak vás o tom propojený iPhone nebo iPad informuje notifikací. Toto oznámení zobrazí při zbývajících 20, 10 a 5 procentech baterie sluchátek. Abyste o tomto byli ale patřičně informováni, i kdybyste se na propojené zařízení nepodívali, tak vás o tom AirPody informují přehráním tónu – to však až na zbývajících 10 %, podruhé jej uslyšíte až těsně předtím, než se sluchátka vypnou. 

Optimalizované nabíjení 

Oproti AirPodům jsou ty s přídomkem Pro nabušenější o mnoho funkcí, což se promítá i do jejich ceny. Vydat ale více jak 7 tisíc Kč a hned za dva roky hodit sluchátka do elektroodpadu není šetrné ani k životnímu prostředí, ani vaší peněžence. Proto do nich společnost implementovala funkci optimalizovaného nabíjení, podobně jako je tomu u iPhonů nebo Apple Watch.

Tato funkce tak snižuje opotřebení baterie a prodlužuje její životnost chytrým určování doby nabíjení. Vaše propojené zařízení si totiž bude pamatovat, jak své AirPody Pro používáte a dovolí je nabít jen na 80 %. Do plného nabití se pak sluchátka dostanou až těsně před tím, než je pravděpodobně budete chtít použít. Čím pravidelněji je používáte, tím tedy určujte, kdy se mají jak nabíjet.

Optimalizované nabíjení je přítomno v iOS nebo iPadOS 14.2, kdy se po aktualizaci systému tato funkce automaticky na vašich AirPodech zapne. Pokud tedy chcete baterii svých sluchátek šetřit a jedete ještě na starších systémech, vyplatí se vám aktualizovat. Optimalizované nabíjení lze navíc kdykoli vypnout. Stačí k tomu otevřít pouzdro spárovaných AirPodů a na iOS nebo iPadOS přejít do Nastavení -> Bluetooth. Zde klepněte na symbol modrého „i“, které se nachází u názvu sluchátek a Optimalizované nabíjení zde vypněte. 

.