Zavřít reklamu
iWant

Tim Cook: AirPods jsou obrovský hit, pokrýt poptávku je stále velmi obtížné

iWant

Během konferenčního hovoru s akcionáři, na kterém Tim Cook a spol. informovali veřejnost o tom, jak se jim po ekonomické stránce vedlo během posledního kvartálu, zazněla také velmi zajímavá informace o bezdrátových sluchátkách AirPods. Ty sice Apple představil již předloni, jak se ale zdá, stále je o ně obrovský zájem. A to do takové míry, že ani po dvou letech Apple není schopný okamžitě pokrýt veškerou poptávku.

Bezdrátová sluchátka AirPods Apple představil na zářijové keynote v roce 2016. Do prodeje se dostaly až těsně před vánoci tohoto roku a v podstatě po celý následující rok se jednalo o velmi horké zboží, na které se čekalo leckdy i několik měsíců. Loni na podzim se situace na moment uklidnila a AirPods byly běžně dostupné, s blížícími se vánocemi však čekací lhůta opět rostla. Momentálně jsou sluchátka dostupná zhruba s týdenním zpožděním (dle oficiálního webu Applu). Obrovský zájem reflektoval i Cook během konferenčního hovoru.

AirPods jsou pořád nesmírně populárním produktem. Vidíme je na čím dál tím více místech, ať už jde o posilovny, kavárny, kdekoliv, kde si lidé užívají hudbu se svými Apple přístroji. Jako produkt jsou neskutečným úspěchem a my se snažíme o to, abychom mohli poptávku zájemců pokrýt co nejlépe. 

Apple bohužel nezveřejňuje prodejní čísla u AirPods. Sluchátka patří, společně s HomePodem a dalšími produkty, do sekce ‚Ostatní‘. Ta však Applu v posledním kvartále vydělala neuvěřitelných 3,9 miliardy dolarů, což značí meziroční nárůst o úctyhodných 38%. A vzhledem k tomu, že se HomePod příliš dobře neprodává je nasnadě, který produkt se na těchto číslech výrazně podílí. Jedinou konkrétnější informaci, kterou o prodeji máme je ta, že AirPods v posledním kvartále překonaly svůj historický prodejní rekord (to samé se mimochodem povedlo i Apple Watch). Různí zahraniční analytici odhadují, že Apple prodává kolem 26-28 milionů kusů svých AirPods za rok. Budoucnost by měla být v tomto ohledu také veselá, neboť bychom se letos měli dočkat nástupce.

Zdroj: Macrumors