Zavřít reklamu

Pokud bychom se měli zamyslet nad tím, co se v poslední době ve světě Applu neustále řeší, tak se rozhodně jedná o možné spojení operačních systémů iPadOS a macOS. Uživatelé iPadů si totiž tak nějak stále stěžují na to, že nejsou schopni využít jejich plný potenciál, a to právě především kvůli různým omezením, která jsou iPadOS bohužel součástí. Je pravdou, že pokud bychom měli srovnat iPadOS s macOS, tak ve druhém zmíněném systému máte rozhodně o dost větší volnost a práce je zde jednoduše jiná a příjemnější, než v iPadOS.

Apple oznámil sloučení operačních systémů iPadOS a macOS

Dobrou zprávou je, že spojení iPadOS a macOS už v současné chvíli nemusíme mluvit v minulém čase. Apple totiž před malou chvílí prostřednictvím tiskové zprávy oznámil, že se tyto dva zmíněné systémy rozhodl v blízké budoucnosti spojit v jeden jediný. Jedná se o zcela nečekanou zprávu, a to hned z několika důvodů. Primárně asi nikdo z nás nečekal úplné spojení, nýbrž přepracování iPadOS tak, aby se více podobal a rovnal macOS. Zároveň samotní nejvyšší představitelé Applu několikrát v minulosti striktně tvrdili, že ke spojení těchto dvou systémů prostě a jednoduše nikdy nedojde. Názory se však samozřejmě postupem času mohou změnit a zcela upřímně – existuje někdo, kdo by si na spojení iPadOS a macOS stěžoval? Myslím si, že určitě ne.

Apple se mění… k lepšímu

To, co v redakci pozorujeme již delší dobu, se opět potvrzuje. Všímáme si toho, že se Apple prostě a jednoduše mění a snaží se více dbát na plnění přání a tužeb svých zákazníků. Všechno to tak nějak začalo s příchodem iPhonů 13 (Pro), u kterých se Apple konečně vykašlal na neustále ztenčování těla a zmenšování baterie a po několika letech konečně přišel s pořádnou větší baterií. Následně vyslyšel další prosby, tentokrát opravářů, když jim dal možnost výměny displeje se zachováním funkčního Face ID, což pár týdnů po vydání „třináctek“ nebylo možné. Zároveň nelze opomenout příchod 14″ a 16″ MacBooku Pro (2021) s navrácenou konektivitou a novým designem, společně s představením nového programu pro „domácké“ opravy jablečných zařízení. A nyní přichází další velká věc v podobě spojení iPadOS a macOS.

Je každopádně nutné zmínit, že i přes sloučení těchto dvou systémů nedojde ke sloučení iPadu a Macu jakožto produktů. I nadále si tedy uživatelé budou moci vybrat, zdali chtějí využívat tablet, anebo počítač. Pro uživatele Maců se nebude jednat o bůhvíjakou změnu, jelikož zde systém zůstane prakticky netknutý. Největší změnu tedy pocítí uživatelé iPadOS, pro které se systém nejspíše kompletně změní. Apple se však prozatím nechlubí žádnými podrobnostmi a celá tisková zpráva vyvolává vskutku mraky otázek, na které však prozatím neznáme odpovědi. Není tedy například jasné, zdali se spojí také názvy těchto dvou systémů v jeden, popřípadě zdali dojde k ponechání názvů, což by dávalo význam tehdy, pokud by se od sebe systémy některými funkcemi a možnostmi lehce lišily. Na další informace si tedy budeme muset ještě počkat.

Možnost volby systému po spuštění či při konfiguraci?

Někteří přední Apple leakeři každopádně uvádí, že by si uživatelé iPadů mohli po prvním spuštění zvolit, zdali chtějí nadále využívat klasickou verzi iPadOS, anebo zdali chtějí přejít na tu verzi, která bude prakticky stejná s macOS. Kromě toho se ještě objevily informace z dalšího soudku, kdy jiní přední leakeři uvádí, že si uživatelé budou moci vybrat systém pouze při konfiguraci svého iPadu. To znamená, že následně, po koupi, už by si uživatel systém nemohl změnit. Operační systém macOS pro iPad by měl podle leakerů být k dispozici za příplatek 139 dolarů, tedy zhruba tři tisíce korun. To mimo jiné potvrzuje uniknutý snímek obrazovky z interního testovacího Apple Online Store, který si můžete prohlédnout níže. Je ale nutné zmínit, že obě tyto informace jsou nepotvrzené a jedná se spíše o spekulace.

ipados macos sloučení koncept

Závěr

Jak už jsem tedy zmínil výše, tak nás Apple spojením iPadOS s macOS opravdu neskutečně překvapil. Myslím si, že všichni zastánci iPadů mohou začít oslavovat, jelikož tohle je přesně to, co chtěli. A zároveň podle mého názoru může začít oslavovat i Apple, který tímto krokem rozhodně zvýší prodeje jablečných tabletů. Nicméně, pokud vás tato zpráva tak moc šokovala a dostali jste se až sem, tak se nezapomeňte urychleně podívat do kalendáře. Dnes je totiž 1. dubna, což znamená, že je Apríl, tedy svátek bláznů a my jsme si z vás tímto článkem takzvaně „vystřelili“. Veškeré výše uvedené informace jsou tedy naprosto smyšlené a nepravidvé. Dejte si během dneška rozhodně pozor na to, abyste nebyli napáleni z vícero stran. Zároveň nám můžete do komentářů napsat, zdali byste spojení iPadOS a macOS opravdu uvítali.

.