Zavřít reklamu

Mezi jablíčkáři se již delší dobu hovoří o návratu tradičního velkého HomePodu. Dle všeho se má gigant poučit ze svých chyb a přinést na trh konečně zařízení, které bude schopné se postavit své konkurenci. Příběh první generace HomePodu totiž neskončil úplně šťastně, ba naopak. K jeho uvedení na trh došlo v roce 2018, jenže v roce 2021 jej musel Apple kompletně zaříznout. Zařízení se zkrátka neprodávalo. HomePod si na trhu chytrých reproduktorů nedokázal vybudovat svou pozici a naprosto propadl ve srovnání s konkurencí, která už v té době nabízela nejen podstatně rozšířenější nabídku, ale především také levnější.

Ostatně právě proto jsou někteří jablíčkáři vcelku udiveni tím, že se Apple chystá na návrat, obzvláště po posledním fiasku. Zároveň ale nesmíme zapomenout zmínit jednu poměrně důležitou věc. Mezitím Apple v roce 2020 představil zařízení HomePod mini – chytrý domácí reproduktor se Siri v podstatně menších rozměrech a s nižší cenou – který už si konečně dokázal získat přízeň uživatelů. Dává proto smysl se vracet k původnímu velkému HomePodu? Podle ověřeného reportéra z agentury Bloomberg, Marka Gurmana, se totiž velice brzy dočkáme nástupce. V tomto ohledu se nabízí poměrně zásadní otázka. Vydává se Apple tím správným směrem?

HomePod 2: Správný krok, nebo marný pokus?

Pojďme si tedy posvítit na výše zmiňovanou otázku, respektive tedy na to, zda velký HomePod vůbec dává smysl. Jak už jsme nakousli hned v úvodu, první generace zcela ztroskotala především na své vysoké ceně. O zařízení proto nebyl takový zájem – kdo chtěl chytrý reproduktor, dokázal u konkurence pořídit podstatně levněji, případně od roku 2020 se také nabízí HomePod mini, který je v poměru cena/výkon přímo parádní. Pokud bude chtít Apple s novým modelem konečně uspět, bude muset vzít v potaz tuto skutečnost a doslova se poučit z předchozí zkušenosti. Pokud bude nový HomePod opět tak drahý jako předtím, pak si tím gigant prakticky sám podepíše svůj ortel.

HomePod fb

Dnes je trh chytrých reproduktorů navíc opět o něco rozšířenější. Pokud chce Apple doopravdy naplnit své ambice, bude muset podle toho také jednat. I přesto všechno ale potenciál rozhodně má. Stále bychom totiž našli řadu fanoušků, kteří preferují větší a výkonnější reproduktor. A právě těm něco jako tradiční HomePod zkrátka chybí. Podle informací od Marka Gurmana si je toho cupertinský gigant plně vědom. Právě proto má nová generace přijít nejen s podstatně výhodnější cenovkou, ale zároveň se má dočkat výkonnějšího čipsetu Apple S8 (z Apple Watch Series 8) a vylepšeného dotykového ovládání prostřednictvím horního panelu. Potenciál tu tedy rozhodně je. Nyní je už jen na Apple, jak se chopí této příležitosti, a zda se doopravdy dokáže poučit ze svých vlastních chyb. Nový HomePod by totiž ve finále mohl být i vcelku oblíbeným produktem.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    HomePod rozhodně nebyl a ještě stále není propadák. Pořád je o něj velký zájem, funkcionalitou nijak nezaostává a drží si neskutečně vysokou cenu (i jako zboží z druhé ruky). Je velká škoda, že oficiální cestou nepronikl k nám. Pro Apple bohužel nebyl dostatečně výdělečný a to ho pohřbilo. Přestože mu teoreticky vyrostla nějaká ta konkurence, prakticky jsem se s ní nikde u nikoho nesetkal a pro HomePod bych nedokázal najít odpovídající náhradu. I po těch pár letech je to skvělé zařízení.

celý text

Čtěte více.