Zavřít reklamu

Chytrý reproduktor HomePod mini se těší nemalé oblibě, které vděčí souhře hned několika faktorů. Navzdory své malé velikosti totiž nabízí prvotřídní kvalitu zvuku a řadu parádních funkcí, které z něj dělají spolehlivého parťáka na každý den. Samozřejmě důležitou roli zde hraje i poměrně nízká cena. Když ale pomineme technické specifikace, jaké jsou vlastně jeho přednosti, v čem vyniká a jaké jsou důvody, proč tohoto malého domácího asistenta chtít.

Ekosystém

HomePod mini je skvěle integrován do celého jablečného ekosystému a vaší chytré domácnosti. To konkrétně znamená, že jej může využívat prakticky každý, s kým domácnost sdílíte. Stejně tak si rozumí prakticky s každým dalším Apple zařízení a vše je tak nějak funkčně provázáno dohromady. Spojovacím materiálem je v tomto případě hlasová asistentka Siri. Ačkoliv za tu kalifornský gigant čelí nemalé kritice, jelikož je údajně pozadu za svou konkurencí, tak i přesto dokáže vykonat kus práce v řádu sekund. Jednoduše stačí daný požadavek říct a máte hotovo.

Apple-Intercom-Device-Family
Intercom

V tomto směru musíme také jednoznačně vypíchnout funkci s názvem Intercom. S její pomocí můžete zasílat hlasové zprávy prakticky všem členům domácnosti, kdy máte jistotu, že se jim přehrají na potřebném zařízení – respektive tedy na HomePodu mini, ale stejně tak i na iPhonu nebo iPadu, případně rovnou v AirPodech.

Osobní žádosti a rozpoznání hlasu

Jak už jsme zmínili v sekci o integraci s celým jablečným ekosystémem, HomePod mini může využívat prakticky každý člen dané domácnosti. V tomto ohledu je dobré vědět o funkci s názvem Osobní žádosti. V takovém případě totiž chytrý reproduktor dokáže spolehlivě rozpoznat hlas daného člověka a podle toho následně konat, samozřejmě s maximálním možným ohledem na soukromí. Díky tomu může kdokoliv Siri požádat o jakoukoliv operaci, která se následně vykoná pro účet daného uživatele.

V praxi to pak funguje poměrně jednoduše. Prostřednictvím HomePodu mini tak může každý posílat zprávy (SMS/iMessage), vytvářet si připomínky či spravovat kalendáře. Právě v oblasti kalendářů přináší tento drobeček v kombinaci Siri rozsáhlé možnosti. Pokud byste totiž chtěli přidat jakoukoliv událost, stačí Siri říct, kdy se bude konat a do jakého kalendáře ji vlastně chcete přidat. Samozřejmě v tomto ohledu lze použít i takzvané sdílené kalendáře a události rovnou sdílet i s ostatními, například s rodinou či kolegy z práce. Samozřejmě stejně tak lze HomePod mini použít i na volání či pouhé čtení zpráv.

Budíky a časovače

Co osobně vnímám jako jeden z největších benefitů je integrace budíků a časovačů. Sám mám totiž HomePod mini v ložnici a každý den jej používám jako budík, aniž bych se musel obtěžovat s jeho jakýmkoliv nastavováním. Vše totiž opět zajistí Siri. Stačí ji jen říct, aby nastavila budík na daný čas a je prakticky hotovo. Stejným způsobem samozřejmě fungují i časovače, což se může náramně hodit lidem, kteří si tohoto chytrého asistenta dají do kuchyně. Takto pak může pomáhat například s vařením a dalšími činnostmi. Ačkoliv jde ve finále o naprostou drobnost, musím uznat, že jsem si ji osobně oblíbil ze všech nejvíce.

Hudba a Podcasty

V našem seznamu pochopitelně nemůže chybět hudba, která je pochopitelně jedním z hlavních důvodů, proč si HomePod mini vlastně pořídit. Jak už bylo zmíněno v samotném úvodu, tento chytrý reproduktor se pyšní skutečně nadprůměrnou kvalitou zvuku, díky čemuž dokáže ozvučit klidně celou místnost kvalitním zvukem. V tomto směru také benefituje ze svého kulatého designu a 360° zvuku. Ať už tedy rádi posloucháte muziku či podcasty, HomePod mini vás v tomto určitě nezklame.

homepod mini pár

Navíc i v tomto případě narážíme na dobrou provázanost s celým jablečným ekosystémem. Jak už možná víte, s pomocí Siri lze totiž pustit jakoukoliv skladbu, aniž byste ji museli hledat na vašem iPhonu. HomePod mini totiž nabízí podporu pro streamovací služby jako Apple Music, Pandora, Deezer a další. Bohužel Spotify podporu pro tento produkt zatím nepřinesl, a proto je nutné skladby pouštět prostřednictvím iPhonu/iPadu/Macu s využitím AirPlay.

Správa HomeKitu

Tím pravděpodobně nejlepším je pak kompletní správa vaší chytré domácnosti Apple HomeKit. Pokud totiž chcete mít chytrou domácnost a ovládat ji odkudkoliv, potřebujete k tomu takzvané domácí centrum, čímž může být Apple TV, iPad nebo právě HomePod mini. Právě HomePod tak může být ideálním zařízením pro kompletní správu. Samozřejmě jelikož se zároveň jedná o chytrého asistenta, lze ho zároveň použít i pro ovládání samotné domácnosti prostřednictvím Siri. Opět stačí říct daný požadavek a zbytek se vyřeší automaticky za vás.

HomePod mini

Nízká cena

HomePod mini nejen že nabízí parádní funkce a dokáže tak zpříjemnit každodenní život, ale zároveň je k dostání za relativně nízkou cenu. Ta navíc momentálně ještě klesla. Bílou verzi si tak můžete pořídit za pouhých 2366 Kč, případně černou verzi za 2389 Kč. Na trhu se pak ještě nachází modrá, žlutá a oranžová verze. Všechny tři pak vyjdou na 2999 Kč.

Chytrý reproduktor HomePod mini zakoupíte v akci zde

.