Zavřít reklamu

Internetem v posledních dnech proletěla vcelku zajímavá spekulace, podle které by měl Apple aktuálně pracovat na vývoji vlastní herní konzole ve stylu Nintenda Switch. Informace se poprvé objevila na korejském fóru a o její následné sdílení se postaral uživatel Twitteru vystupující jako @FrontTron. Konkrétně by měl cupertinský gigant vyvíjet hybridní herní konzoli. Ačkoliv spekulace není ničím podložena, během dvou dnů si dokázala získat vcelku solidní popularitu.

Apple Bandai Pippin z roku 1996:

Tento potenciální produkt by měl navíc přijít se zbrusu novým čipem. To znamená, že kousky ze série A ani M bychom v něm nenašli. Místo toho by měl přijít čip přímo zaměřený na gaming sféru s podstatně lepším grafickým výkonem a ray tracingem. Zároveň by měl nyní gigant z Cupertina jednat s hned několika předními herními studii, a to včetně Ubisoftu, který má za sebou tituly jako Assassin’s Creed, Far Cry či Watch Dogs, s kterými domlouvá vývoj jejich her i pro „chystanou“ konzoli. Má to celé ale jeden velký háček. Takovýto produkt by totiž v nabídce Applu tak úplně nedával smysl a jablíčkáři si jej zkrátka nedokážou představit po boku iPadu či Apple TV, které nabízí vlastní herní platformu Apple Arcade, a zároveň nemají problém ani s připojením ovladače.

Nintendo Switch

Žádný ověřený zdroj navíc nic podobného dříve nepředpovídal. Loni akorát Mark Gurman z Bloombergu tvrdil, že Apple pracuje na nové Apple TV s větším zaměřením na gaming. To potvrdil i leaker známý jako Fudge, který navíc dodal, že nová televize bude disponovat čipem A14X. Není už ale jasné, zdali tím odkazovali na v dubnu představenou Apple TV 4K, nebo na doposud nepředstavený model. Aktuální jablečná televize totiž s ohledem na hraní her udělala spíše několik kroků zpět. Je totiž vybavena pouze čipem A12 Bionic a po jejím boku byl odhalen nový ovladač Siri Remote, který z nepochopitelného důvodu nedisponuje akcelerometrem a gyroskopem, a proto jej nelze použít jako herní ovladač.

Apple navíc už v minulosti jednu herní konzoli vydal, a to konkrétně v roce 1996. Problém každopádně spočívá v tom, že se jednalo o obrovský propadák, který byl po návratu Steva Jobse ihned smeten ze stolu a jeho prodej byl zrušen. Vývoj nové konzole ve stylu Nintenda Switch tedy nejen z našeho pohledu absolutně nedává smysl. Jak na tuto situaci nahlížíte vy? Uvítali byste, kdyby se Apple pokusil o vniknutí na tento trh?

.