Zavřít reklamu

Mezi jablíčkáři se už nějaký ten pátek hovoří o vývoji jablečného herního ovladače. O této skutečnosti informoval již v červnu známý a vcelku přesný leaker vystupující jako @L0vetodream, podle kterého Apple usilovně pracuje na přivedení této novinky k životu. Není v tom navíc sám. O něčem podobném totiž informoval i Mark Gurman z Bloombergu a leaker vystupující jako Fudge. Ačkoliv tyto dvě osoby nemluvily přímo o ovladači jako takovém, tak se i tak tohoto tématu dotýkali.

Vývoj prokazují dostupné patenty

V návaznosti na dřívější zprávy leakerů se nechal slyšet i populární portál PatentlyApple, který sleduje registrace zajímavých patentů ze strany cupertinského giganta. Těm se podařilo dohledat aplikaci odkazující na možný budoucí herní ovladač od Applu, jež vysvětluje jeho možnosti a design. K tomu je navíc dostupný i snímek (viz níže). Dle něj je patrné, že se po stránce vzhledu jablečná společnost nechává inspirovat DualShock od Sony. Gamepad by tak mohl nabídnout dva joysticky uprostřed, zatímco vlevo nahoře se budou nacházet šipky a vpravo nahoře akční klávesy. Co se však týče joysticků, tak ty by samozřejmě neměly být tak úplně obyčejné. Patent totiž hovoří o tom, že do nich Apple ukryje řadu různých senzorů pro zachycení co možná nejpřesnějších instrukcí od samotného uživatele/hráče.

K čemu bude Applu ovladač?

Když se ale přesuneme od patentů a spekulací dál, narazíme na zvláštní otázku. K čemu je vlastně Applu herní ovladač? V dnešní době už navíc jablečné operační systémy podporují gamepady od Sony, Microsoftu, SteelSeries a řadu dalších s certifikací MFi (Made for iPhone) i mimo ni. Jako první vás může napadnout, že chce mít gigant v nabídce i něco vlastního a mít tak pokrytý i tento segment. Jablečná společnost už totiž nějaký ten pátek nabízí herní platformu Apple Arcade, ve které jsou k dostání desítky exkluzivních herních titulů přímo určených pro produkty s logem nakousnutého jablka. I přesto ale tyto hry dostávají na frak od konkurence.

SteelSeries Nimbus+
Oblíbeným gamepadem pro Apple zařízení je SteelSeries Nimbus +

Nadále ještě existuje jedna teorie, k čemu by Apple mohl nabízet svůj vlastní gamepad, která se opírá o v úvodu zmiňovaná tvrzení od leakerů jako Gurman či Fudge. Podle nich totiž Apple vyvíjí lepší verzi Apple TV s primárním zaměřením na hráče, u čehož by už uvedení vlastního gamepadu dávalo víceméně smysl. Nad příchodem podobného zařízení ale visí stejně otazníků jako u samotného ovladače. Aktuálně nikdo nedokáže říct, zdali se něčeho podobného vůbec dočkáme, případně kdy.

Je ale možné, že díky skvělému výkonu a úspornosti čipů Apple Silicon se gigantovi podaří přinést jablečnou televizi, která by teoreticky mohla zastoupit určitý druh herní konzole. Další nejasnosti ale kolují okolo případných her. Momentálně tak pravděpodobně nemá úplně cenu nad něčím podobným spekulovat, jelikož jsme ještě daleko od případného představení/uvedení na trh. Jedno je však jisté – Apple si s podobnou myšlenkou přinejmenším pohrává.

.