Zavřít reklamu

Je to několik minut nazpátek, co jsme se dočkali představení zbrusu nového procesoru M1, který je prvním procesorem z rodiny Apple Silicon. Jablečná společnost se rozhodla, že tento procesor osadí mimo MacBook Air také do Macu mini a do 13″ MacBooku Pro. To znamená, že je tady nová generace, nebál bych se říct i éra Macu mini – pojďme se na ni společně podívat.

Jak už jsem zmínil výše, tak nový Mac mini disponuje procesorem M1. Abyste byli v obraze, tak procesor M1 nabízí celkově 8 jader CPU, 8 jader GPU a 16 jader Neural Engine. Mac mini uživatelé milují z několika různých důvodů – především však kvůli své kompaktnosti. Tento jablečný počítač totiž v miniaturním těle vždy nabízel neuvěřitelnou porci výkonu – a s procesorem M1 jsme se posunuli ještě na další úroveň. Oproti staršímu čtyřjádrovému Macu mini nabízí ten nový s procesorem M1 až trojnásobný výkon. Využít jej můžete opravdu kdekoliv – doma, v kanceláři, ve studiu, ve škole a kdekoliv jinde.

Co se týče grafického výkonu, tak se můžeme těšit na šestinásobný výkon oproti předešlé generaci. Zároveň je Mac mini v porovnání s nejprodávanějším konkurenčním desktopovým počítačem ve stejné cenové kategorie až 5x rychlejší. U výkonu to ale nekončí, jelikož Mac mini nabízí v porovnání také desetinovou velikost. Výkon ML (strojové učení) je u nové generace Macu mini až 15x vyšší. Skvělou zprávou je, že Mac mini nově nedisponuje ventilátorem pro chlazení, takže je při práci naprosto tichý. Co se týče konektivity, tak se uživatelé mohou těšit na Ethernet, Thuderbolt a USB 4, HDMI 2.0, klasické USB a 3.5mm jack. Cena startuje na 699 dolarech, nakonfigurovat si můžete až 16 GB RAM a 2 TB SSD.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    „Skvělou zprávou je, že Mac mini nově nedisponuje ventilátorem pro chlazení, takže je při práci naprosto tichý.“ – zatím na všech fotkách je vyobrazený s ventilátorem … Z čeho autor soudí, že ventilátor nemá?

celý text

Čtěte více.