Zavřít reklamu

Společnost Apple jen před malou chvilkou představila na WWDC 2020 svůj nový operační systém iOS 14. Součástí aktualizace je řada změn v uživatelském rozhraní i v jednotlivých aplikacích, přibyla také zcela nová nativní aplikace s názvem Translate. Co všechno jsme se o ní dozvěděli?

Jak samotný název napovídá, aplikace Translate slouží ke snadným, rychlým a spolehlivým překladům, ke kterým využívá hlasový i textový vstup. Veškeré procesy v aplikaci probíhají čistě interně za využití Neural Engine – překladač tedy pro své fungování vůbec nepotřebuje aktivní internetové připojení, a příslušná data neodesílá společnosti Apple. Zpočátku bude aplikace Translate pracovat pouze s 11 jazyky (angličtina, mandarínská čínština, francouzština, němčina, španělština, italština, japonština, korejština, arabština, portugalština, ruština), jejich počet se ale bude postupem času rozrůstat. Nativní aplikace Translate má sloužit především k překládání konverzací, a to rychlým a přirozeným způsobem a při zachování maximálního soukromí uživatelů.

Diskuze k článku

    Google Translate češtinu podporuje, i když jenom online. Apple si z ní půjčil název a hodně se inspiroval i v ikoně. Jenom by mě zajímalo, jak by dopadlo code review od Applu, kdyby někdo takhle kopíroval jejich aplikaci ;-)

celý text

Čtěte více