Zavřít reklamu

Jedna z nových funkcí OS X Mountain Lion – Power Nap – je dostupná pouze pro nejnovější MacBooky Air (z roku 2011 a 2012) a MacBook Pro s Retina displejem. Po nainstalování nového operačního systému nicméně uživatelé příslušných MacBooků tuto funkci nenašli. Apple však již vydal firmware update, který aktivuje Power Nap na MacBoocích Air. Aktualizace pro MacBook Pro s Retina displejem se chystá…

Firmware update přinášející podporu Power Nap je k dispozici pro MacBook Air (Mid 2011) a MacBook Air (Mid 2012). Na starších strojích, leč obsahujících SSD, Power Nap nepoběží. Aktivovat ale půjde na nejnovějším MacBooku Pro s Retina displejem, který však zatím na svůj firmware update čeká.

A k čemu vůbec Power Nap slouží? Nová funkce se stará o váš počítač, když ho uspíte. Pravidelně aktualizuje mail, kontakty, kalendáře, připomínky, poznámky, Photo Stream, Find My Mac a dokumenty ve službě iCloud. Pokud máte Mac navíc připojený do sítě, dokáže Power Nap stahovat aktualizace systému a provádět zálohu přes Time Machine. Během celého tohoto procesu je navíc zcela tichý, nevydává žádné zvuky a nepustí se ani větráčky. Když pak počítač probudíte, jste připraveni okamžitě pracovat.

Zdroj: TheNextWeb.com
.