Zavřít reklamu

Apple představil nový HomePod druhé generace. Dlouhodobé spekulace se tak konečně potvrdily a na trh brzy zamíří zbrusu nový chytrý reproduktor, od kterého gigant slibuje dechberoucí kvalitu zvuku, rozšířené chytré funkce a řadu dalších skvělých možností. Čím se novinka vyznačuje, co nabízí a kdy vstoupí na trh? Přesně na to si nyní společně posvítíme.

Jak už jsme zmínili výše, HomePod (2. generace) je výkonným chytrým reproduktorem, který nabízí řadu skvělých vychytávek zabalených do elegantního designu. Nová generace s sebou konkrétně přináší ještě lepší audio s podporou pro prostorový zvuk Spatial Audio. Když k tomu ještě přidáme možnosti virtuální asistentky Siri, získáme parádního parťáka pro každodenní používání. Naprostým základem produktu je tedy prvotřídní kvalita zvuku, díky čemuž se můžete ponořit do poslechu vaší oblíbené muziky a dokonale tak ozvučit klidně celou domácnost.

HomePod (2. generace)

Design

S ohledem na design nás od první generace moc změn nečeká. Podle zveřejněných fotografií se totiž Apple hodlá držet již zajetého vzhledu. Po stranách HomePod (2. generace) používá bezešvou, akusticky průhlednou síťovinu, která jde ruku v ruce s horní dotykovou plochou pro snadné a okamžité ovládání nejen přehrávání, ale také hlasové asistentky Siri. Produkt bude zároveň k dostání ve dvou provedeních, respektive tedy v bílém a takzvaném půlnočním, který připomíná černou až vesmírně šedou barvu. Barevně je také sladěn napájecí kabel.

Kvalita zvuku

Parádní přilepšení Apple slibuje zejména s ohledem na kvalitu zvuku. Podle jeho slov je totiž nový HomePod akustickým borcem, který se hravě postará o dechberoucí zvuk s bohatými basovými tóny, stejně tak i křišťálově čistými výškami. Základem je totiž speciálně zkonstruovaný basový reproduktor s 20mm měniči, který jde skvěle dohromady s vestavěným mikrofonem s basovým ekvalizérem. To celé ještě doplňuje pětice výškových reproduktorů neboli tweeterů se strategickým rozložením, díky čemuž se produkt postará o dokonalý 360° zvuk. Akusticky je produkt na zcela nové úrovni. Nesmírně důležitou roli hraje i jeho čip. Apple vsadil na čipset Apple S7 v kombinaci s pokročilým softwarovým systémem, které dokážou odemknout plný potenciál produktu a využít jej prakticky naplno.

HomePod (2. generace) totiž dokáže automaticky rozpoznat odrážení zvuku od blízkých povrchů, podle čeho sám určí, zda je například některou stranou u zdi, nebo naopak stojí volně v prostoru. Tomu pak v reálném čase přizpůsobuje i samotný zvuk pro dosažení co možná nejlepších výsledků. Určitě také nesmíme zapomenout na již zmiňovanou podporu pro prostorový zvuk Spatial Audio. Kdyby vám ale náhodou zvuk z jednoho HomePodu nestačil, můžete jednoduše propojit dvojici reproduktorů a vytvořit tak stereo pár pro dvojnásobnou dávku muziky. Apple nadále nezapomněl ani na to nejdůležitější – jednoduché propojení s celým jablečným ekosystémem. S reproduktorem můžete velice snadno komunikovat prostřednictvím iPhonu, iPadu, Apple Watch či Macu, případně jej lze propojit přímo s Apple TV. V tomto ohledu se nabízí rozsáhlé možnosti zejména díky asistentce Siri a podporoy hlasového ovládání.

Chytrá domácnost

Nezapomnělo se ani na důležitost chytré domácnosti. Právě v tomto oboru hraje chytrý reproduktor nesmírně důležitou roli. Konkrétně jej lze totiž využít jako domácí centrum, kdy se postará o kompletní ovládání domácnosti a to bez ohledu na to, kde ve světě se zrovna nacházíte. Zároveň díky technologii pro rozpoznávání zvuku dokáže automaticky detekovat pípající alarmy a okamžitě o těchto skutečnostech informovat prostřednictvím notifikace na iPhonu. Aby toho nebylo málo, HomePod (2. generace) se ještě dočkal vestavěného senzoru teploty a vlhkosti, což lze následně využít pro případné vytvoření různých automatizací. Důležitou novinkou je i podpora nového standardu Matter, který se profiluje jakožto budoucnost chytré domácnosti.

HomePod (2. generace)

Cena a dostupnost

Závěrem si ještě pojďme posvítit na to, na kolik HomePod (2. generace) vlastně vyjde a kdy bude k dostání. V tomto ohledu vás pravděpodobně zklameme. Podle oficiálních reproduktor startuje na 299 dolarech (v USA), což v přepočtu činí zhruba 6,6 tisíc korun. Na pulty prodejců pak zamíří 3. února. Bohužel stejně jako tomu bylo v případě prvního HomePodu a HomePodu mini, tak ani HomePod (2. generace) nebude v Česku oficiálně dostupný. U nás se na trh dostane pouze prostřednictvím různých přeprodejců, avšak je nutné počítat s tím, že jeho cena bude o dost vyšší.

.