Zavřít reklamu

Apple reaguje na poslední události týkající se nebezpečných nabíječek pro jablečná zařízení od výrobců třetích stran, které údajně způsobily smrt jedné čínské uživatelky. Kalifornská společnost nyní zákazníkům nabídne možnost vyměnit si svou neoriginální nabíječku za tu s logem nakousnutého jablíčka.

Již před dvěma týdny vydal Apple varování proti neoriginálním nabíječkám, protože začaly prosakovat informace, že takové kusy ohrožují životy lidí po celé Číně. Nyní představil program „USB Power Adapter Takeback Program“, díky kterému si mohou zákazníci přijít do Apple Storů pro originální nabíječky. Celá akce startuje 16. srpna.

Poslední zprávy naznačovaly, že některé padělky a neoriginální nabíječky nemusely být správně navrženy, což mohlo pramenit v bezpečnostní rizika. Sice ne všechny nabíječky od výrobců třetích stran mají problémy, ale přesto představujeme USB Power Adapter Takeback Program, který umožní zákazníkům získat patřičně navržené nabíječky.

Bezpečnost zákazníků je v Applu nejvyšší prioritou. Proto všechny naše produkty – včetně USB nabíječek pro iPhone, iPad a iPod – procházejí testováním na bezpečnost a spolehlivost a jsou navrženy tak, aby splňovaly bezpečnostní standardy po celém světě.

Od 16. srpna může každý navštívit libovolný Apple Store či autorizovaný Apple servis, kde nabíječku vymění. Z původních 19 dolarů Apple zlevnil cenu USB nabíječky na 10 dolarů, za zlevněnou cenu nicméně můžete získat jen jeden kus ke každému zařízení. To mimochodem musíte mít pro ověření sériového čísla s sebou. Vrácené nabíječky od výrobců třetích stran budou v rámci programu recyklovány.

Akce potrvá do 18. října. Kontaktovali jsme české zastoupení Applu, zda bude tento program k dispozici také v České republice, nicméně prozatím konkrétnější informace nejsou. Jelikož ale Apple uvádí, že výměna bude možná jen v Apple Storech, které u nás nejsou, případně u autorizovaných Apple servisů, možná se nám tato akce vyhne.

Zdroj: CultOfMac.com
.