Zavřít reklamu

Sluchátka AirPods jsou poslední dobou stále dostupnější, a tak se setkávám s tím, že je v mém okolí vlastní čím dál více lidí. Jelikož sám se s nimi mohu pochlubit již od února, ptají se mne mnohdy na uživatelské zkušennosti a další postřehy. Nejčastějším dotazem pak bývá, jestli mohou AirPody resp. jejich pouzdro nabíjet skrze 12W adaptér k iPadu, zdali si tím sluchátka nemohou nějak poškodit, a pokud to možné je, tak jestli bude stejně jako u iPhonu dobití rychlejší. Možná i vás stejná otázka už někdy napadla, a tak si dnes vše uvedeme na pravou míru.

Hned na začátek prozradím, že pouzdro k AirPods samozřejmě nabíječkou k iPadu nabíjet můžete. Informaci lze dohledat přímo na stránkách Applu, kde se v sekci podpory, konkrétně u článku Baterie a nabíjení AirPods a jejich nabíjecího pouzdra, uvádí následující:

Pokud potřebujete nabít AirPods i samotné pouzdro, bude nejrychlejší, když použijete USB nabíječku na iPhone nebo iPad nebo je připojíte k Macu.

Skutečnost lze dohledat i v jiném článku od Applu. Ten shrnuje, jaká zařízení lze nabíjet 12W USB adaptérem k iPadu a že jeho použitím se některá zařízení a doplňky můžou nabíjet rychleji než s 5W adaptérem. O AirPods je zmínka konkrétně v následující větě:

12W nebo 10W USB napájecím adaptérem Apple můžete nabíjet iPad, iPhone, iPod, Apple Watch a další doplňky Apple, například AirPods nebo Apple TV Remote.

Tímto se tak částečně dostáváme k odpovědi na druhou otázku, a to zda se při použití iPad nabíječky budou sluchátka respektive jejich pouzdro nabíjet rychleji. Bohužel ale AirPody narozdíl například od iPhonu patří do té kategorie, kdy vám silnější adaptér k rychlejšímu dobití nepomůže. Pouzdro se nabíjí tak či tak stále okolo dvou hodin, z čehož teoreticky vyplývá, že si samo snižuje příkon.

.