Zavřít reklamu

Apple dnes představil vylepšený MacBook Air, který dostává do vínku funkci True Tone. Nová verze je také o několik tisíc korun levnější a studenti mají možnost notebook získat za ještě nižší cenu.

MacBook Air 2019 přichází v zásadě jen se dvěma novinkami. Tou první je podpora adaptivní technologie True Tone, která upravuje teplotu barev displeje na základě okolního světla. Funkce pracuje na podobném principu jako Night Shift, avšak s tím rozdílem, že adaptace na okolí je dynamická a probíhá prakticky neustále.

Všechny ostatní parametry zůstávají stejné jako u loňské verze. Uvnitř tak i nadále tiká stejný 1,6GHz dvoujádrový Intel Core i5 osmé generace s funkcí Turbo Boost až 3,6 GHz, integrovanou grafikou Intel UHD Graphics 617 a bezpečnostním čipem Apple T2 s podporou Hey Siri. Notebook je osazen dvojicí Thunderbolt 3, motýlkovou klávesnicí, Force Touch trackpadem, Retina displejem a hlasitými stereo reproduktory.

Druhou, nejzásadnější a pro mnohé jistě nejvítanější novinkou je nicméně nižší cena, kterou Apple snížil o celé 3 tisíce korun. Zatímco tedy loni vycházel základní model na 35 990 Kč, tak letos startuje na 32 990 korunách. V návaznosti na to zmizel z nabídky také starší MacBook Air (2017) bez Retina displeje, s původními porty a klávesnicí.

Nový MacBook Air je dostupný ve dvou základních variantách, které se liší jen cenovkou, velikostí úložiště. Zatímco základní model za 32 990 Kč nabízí 128GB SSD, tak dražší varianta za 38 990 Kč disponuje SSD o kapacitě 256 GB. V konfiguračním nástroji lze pak za příplatek notebook osadit až 16GB RAM a až 1TB SSD.

MacBook Air 2018 FB
.