Zavřít reklamu

V návaznosti na vydání iOS 12.1.3 před dvěma týdny přestal dnes Apple podepisovat starší verze iOS 12. Ani na jeden ze dvou doposud dostupných systémů – iOS 12.1.1 a iOS 12.1.2 – už není možné se oficiální cestou vrátit.

Pokud si některý ze systémů stáhnete v podobě IPSW souboru z příslušných stránek a pokusíte se jej nainstalovat do svého iPhonu, pak vám v iTunes vyskočí chybová hláška. Tímto krokem se snaží Apple přinutit uživatele k tomu, aby aktualizovali svá zařízení na co možná nejnovější verzi operačního systému.

Druhým důvodem je pak pochopitelně omezení jailbreaku, který se obvykle připravuje právě pro starší verze softwaru, jelikož zneužívá jejich chyb. Nicméně v současné době není ani pro jednu ze zmíněných verzí jailbreak veřejně dostupný. Ačkoli některým vývojářům se podařilo systémy prolomit, pro běžné uživatele zatím neexistuje žádný nástroj.

Aktuálně nejnovější iOS 12.1.3 přinesl jen opravy několika menších chyb. Aktualizace například vyřešila problém týkající se nestabilního připojení ke CarPlay nebo odstranila chybu v aplikaci Zprávy, kdy nekorektně fungovalo listování odeslanými fotkami v sekci Podrobnosti. Nový systém také přinesl kompatibilitu nového Smart Battery Case s iPhonem X.

V současné době také společnost mezi vývojáři testuje iOS 12.2. Ten přináší hned několik zajímavých novinek – Apple News se rozšířily do Kanady, Čas u obrazovky nabízí nové funkce a na iPhony/iPady s Face ID přibyly nové Animoji. Kompletní seznam novinek v rámci první bety si můžete přečíst zde.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více