Zavřít reklamu

Nový Smart Battery Case byl jedním z nejočekávanějších příslušenství pro loňské iPhony. V polovině ledna, tedy po čtyřech měsících od představení iPhonů XS a XR, se zákazníci nové verze nabíjecího obalu z dílny Applu skutečně dočkali.

Záhy se ovšem zjistilo, že Battery Case pro iPhone XS není plně kompatibilní s iPhonem X. Uživatelům se totiž po připojení obalu objevila hláška, že příslušenství není konkrétním modelem podporováno a funkční nebylo ani nabíjení. Řešení bylo hned několik, ne každému však se však podařilo problém odstranit. V redakci Jablíčkáře jsme proto rozhodli nový Battery Case vykoušet a především pak otestovat, zdali je již s iPhonem X kompatibilní či nikoli. Hned na úvod vám můžeme prozradit, že výsledek je pozitivnější, než naznačovaly původní předpoklady.

iPhone X a iPhone XS mají identické rozměry, proto se všeobecně očekávalo, že dobíjecí obal pro XS bude bezproblémově kompatibilní také s modelem X. Jakmile však Apple nový Smart Battery Case uvedl do prodeje, ukázalo se, že realita se od původních předpokladů liší. Samotná společnost totiž v popisu produktu na svých stránkách uvádí jako jediné kompatibilní zařízení právě iPhone XS.

iPhone XS Smart Battery Case screenshot

Zdali je nový Smart Battery Case kompatibilní také s iPhone X tak měly ukázat až první testy novinářů. Ti však přispěchali s nepříliš příznivou informací, že po nasazení a připojení obalu se na displeji zobrazí hláška o nekompatibilitě, přičemž nefunguje ani samotné nabíjení.

Později se ukázalo, že řešením je restart telefonu. Někteří však museli obnovit celý systém. Většině nakonec pomohla aktualizace na iOS 12.1.3, který byl v té době ve fázi beta testování.

Naše zkušenost

Právě kvůli všem nejasnostem jsme se v redakci Jablíčkáře rozhodli nový dobíjecí obal vyzkoušet a dát vám tak zpětnou vazbu, zdali si jej můžete pořídit i v případě, že vlastníte iPhone X. A odpověď je zcela jednoduchá: ano, můžete.

Za několik dní testování jsme se nesetkali s jediným problémem a dokonce ani při prvním nasazení se neobjevila chybová hláška a obal fungoval zcela korektně. Nutno však podotknout, že máme nainstalovaný iOS 12.1.3, který mezitím vyšel pro všechny uživatele. Zdá se tedy, že právě poslední aktualizace přináší plnou kompatibilitu Smart Battery Case s iPhonem X.

Smart Battery Case iPhone X widget

Systém podporuje nový obal ve všech směrech. Problém není ani s ukazateli baterie – zbývající kapacita se zobrazuje jak v příslušném widgetu, tak i na uzamčené obrazovce po připojení nabíječky. Battery Case je schopný iPhonu X zajistit téměř dvojnásobnou výdrž – při úplném vybití iPhonu jej obal dle našich testů nabije na 87 %, a to za necelé dvě hodiny.

Díky totožným rozměrům sedí iPhone X v obalu v podstatě bezproblémově. Liší se pouze počet výdechů pro reproduktor a mikrofon na spodní straně a výřez pro fotoaparát je nepatrně posunutý – čočka se tlačí k levé straně, zatímco na straně pravé je volné místo. Jde však o skutečně zanedbatelné nepřesnosti. Pro úplnost jsme vyzkoušeli i přehrávání hudby, konkrétně zda nejsou reproduktory obalem nějak utlumeny, a hlasitost byla zcela v pořádku.

Jestliže si tedy chcete nový Smart Battery Case na iPhone XS pořídit pro svůj iPhone X, pak nemusíte mít obavy, obal bude s telefonem plně kompatibilní. Doporučujeme však aktualizovat na iOS 12.1.3 nebo novější verzi systému. Nová verze obalu se oproti té předchozí může pochlubit vyšší kapacitou baterie a podporou rychlého i bezdrátového nabíjení. Konkrétní testy rychlostí nabíjení připravujeme do recenze.

Smart Battery Case iPhone X FB
.