iWant

Apple přestal prodával MacBook Pro (2015). Dal tak sbohem tradičním portům i svítícímu logu

iWant

Spolu se včerejším představením nových MacBooků Pro přestal Apple prodávat model z roku 2015. Pokud vám tedy nevyhovují u novějších modelů vylepšené klávesy nebo absence tradičních portů, máte nejspíš poslední šanci sehnat starší model z roku 2015 u autorizovaných prodejců. MacBook Pro 2015 nemusí být tak rychlý, jako novější modely, ovšem stále se jedná o poměrně slušný stroj za dobré peníze.

15palcový MacBook Pro z roku 2015 byl ještě do včerejšího dne dostupný v Apple online obchodě, ovšem jeho éra postupně končí. Model nabízel měl mnoho funkcí, jež uživatelé milovali, v průběhu času byly ovšem změněny nebo s příchodem nových verzí MacBooku Pro vymizely úplně. Jedním ze skvělých příkladů je široká škála možností připojení, kdy disponoval dvojicí Thunderbolt 2 a USB-A porty, HDMI, čtečkou SD karet, a revolučním MagSafe napájecím konektorem. Většinu z nich bohužel už u nových Maců nenajdeme. Všechny novější modely obsahují pouze Thunderbolt 3. Ti, kteří hledají rozšířené možnosti připojení bez použití různých adaptérů jsou nyní odkázáni jedině na MacBook Air, který nabízí dva USB-A porty, čtečku SD karet a MagSafe 2.

Nejoblíbenější na starém Macu byla ale určitě jeho „klasická“ klávesnice. Novější modely přešly na verzi butterfly, která však nevyhovuje každému. Nový mechanismus byl v některých případech dokonce poruchový, i proto Apple spustil servisní program, který nabízí bezplatnou opravu.