Zavřít reklamu

Vývoj MacBooků jde neustále kupředu. Nové počítače disponují inovovaným vybavením a novými funkcemi. Přesto ale současná doba není pro pořízení MacBooku tou nejvhodnější. Proč?

Problémy, se kterými se potýkají nejnovější MacBooky Pro, nejsou žádnou novinkou. Právě tyto potíže jsou jedním z důvodů, proč byste měli s pořízením laptopu od Applu ještě chvíli počkat. Své si o tom myslí i Antonio Villas-Boas z Business Insider.

Villas-Boas si nebere servítky a odrazuje uživatele od nákupu prakticky jakéhokoliv laptopu, který v současné době Apple nabízí na svých webových stránkách, tedy jak Retina MacBooku, tak i MacBooku Pro a podobně, avšak z jiného důvodu také MacBooku Air.

Jedním z nejnovějších problémů, se kterým se novopečení majitelé posledních MacBooků potýkají, jsou například vadné a nespolehlivé klávesnice. Nový „motýlí“ mechanismus je součástí klávesnic MacBooků z posledních dvou let. Díky němu jsou jablečné laptopy ještě tenčí a psaní na nich by mělo být o poznání pohodlnější.

Roste ale počet uživatelů, kteří si na nový typ klávesnice stěžují. Některé klávesy vypovídají službu a není lehké je jednotlivě vyměnit. Cena pozáruční opravy se navíc dovede vyšplhat do nepříjemné výšky. Dá se předpokládat, že Apple problém s klávesnicemi vyřeší u nových MacBooků Pro (a doufat, že nevyvstanou jiné potíže) – to je poměrně pádný důvod, proč s koupí nového jablečného laptopu raději ještě chvíli počkat.

Komu se čekat nechce, může si pořídit starší model MacBooku Pro, který ještě potíže s klávesnicí nevykazoval. Je ale otázkou času, kdy tento model – jehož cena je zatím ještě relativně vysoká – Apple prohlásí za zastaralý. Tři roky staré komponenty staršího MacBooku Pro ale stále ještě mohou prokázat dobrou službu, obzvlášť méně náročným uživatelům.

Mezi nejmladší už nepatří ani lehounký MacBook Air, o němž se spekuluje, že by ho Apple letos mohl aktualizovat. MacBook Air v současné době patří mezi levnější přenosné počítače od Applu, problémem pro některé uživatele ale může být rok jeho výroby. Poslední aktualizace sice pochází z roku 2017, i tyto modely jsou ale osazeny procesory Intel páté generace z roku 2014. Jednou z největších bolestí MacBooku Air je jeho displej, který ve srovnání s Retina displeji novějších modelů značně pokulhává. Je možné, že Apple vyslyší stížnosti uživatelů a novou generaci MacBooku Air obohatí o kvalitnější panel.

MacBooky se vyznačují extrémní lehkostí a tím pádem i skvělou mobilitou, i ony se ale potýkají s nespolehlivými klávesnicemi, a jejich poměr výkon/cena hodnotí řada uživatelů jako nevýhodný.

Problematické klávesnice se nevyskytují plošně u všech MacBooků a MacBooků Pro, nákup těchto modelů je ale po této stránce spíše sázkou do loterie. Řešením může být nákup některého z renovovaných starších modelů, které nabízí jak Apple, tak i jeho autorizovaní prodejci. Skvělým řešením je také zkrátka počkat, a to nejenom na samotné vydání nových laptopů, ale i na první recenze.

touchbar_macbook_pro_2017_fb
.