Zavřít reklamu

Společnost Apple dnes krátce po obědě znovu zpřístupnila své webové stránky a na návštěvníky zde čekalo překvapení v podobně zcela nových iPadů. Jak jsme psali v tomto článku, Apple dnes představil a zahájil prodej nového 10,5″ iPadu Air a malého 7,9″ iPadu Mini. Z nabídky však jeden iPad také zmizel – původní 10,5″ iPad Pro.

10,5″ iPad Pro Apple představil v červnu 2017 a od loňského roku se prodával souběžně s třetí generací iPadů s přízviskem Pro, za zvýhodněnou cenu. Vzhledem k dnes představenému novému iPadu Air však bylo jeho setrvání v nabídce nesmyslné a proto jeho prodej k dnešnímu dni skončil.

Nový 10,5″ iPad Air je o necelé čtyři tisíce levnější, než byl 10,5″ iPad Pro. Oproti dva roky starému modelu disponuje novějším procesorem A12 Bionic. Nový Air je naopak pozadu v oblasti displeje, kdy laminování zůstalo, zmizela však vyšší obnovovací frekvence ProMotion. Nový Air disponuje také dvěma stereoreproduktory, na místo čtyř u původního modelu Pro. Nový iPad Air, stejně jako starší Pro, podporuje Apple Pencil 1. generace. Kvalita fotoaparátu a blesku je u nového Airu také o něco horší.

Co se týče výkonu jako takového, na přesná čísla si budeme muset počkat. 10,5″ iPad Pro disponoval procesorem A10X Fusion, zatímco nový Air má v sobě zabudovaný A12 Bionic z posledních iPhonů. Geekbench ukazuje, že je A12 Bionic zhruba o 20% výkonnější. Je však otázkou, jak Apple naladil tento původně iPhonovský procesor pro větší a teplo lépe odvádějící šasi iPadu. Co se týče velikosti operační paměti, tato informace zatím k dispozici není.

Apple Pencil
.