Zavřít reklamu

Apple dnes představil nový iPad Air s 10,5palcovým displejem a pátou generaci iPadu mini s podporou Apple Pencil. Nové přírůstky do rodiny iPadů dostaly do vínku také několik dalších vylepšení. Oba tablety je možné už nyní zakoupit na stránkách Applu.

10,5″ iPad Air

Nový iPad Air se chlubí větším 10,5palcovým displejem s podporou funkce True Tone a rozlišením 2224×1668. Ve skutečnosti se tak jedná o přímého nástupce 10,5″ iPadu Pro, který Apple dnes přestal prodávat. Kromě zmíněného se tablet může pochlubit užším tělem, procesorem A12 Bionic a podporou Apple Pencil první generace. Touch ID, Lightning port i sluchátkový jack však zůstaly zachovány.

Podle Applu je nový iPad Air až o 70 % výkonnější a nabízí až dvojnásobný grafický výkon než jeho předchůdce. Laminovaný displej s širokým barevným rozsahem (P3) je téměř o 20 % větší a chlubí se více než půl milionem pixelů. Kromě zmíněného nechybí ani Bluetooth 5.0 nebo gigabitové LTE.

Novinka je dostupná ve třech barvách – Silver, Gold a Space Gray. Na výběr jsou varianty s kapacitou 64 GB a 256 GB a také v provedení Wi-Fi a Wi-Fi + Cellular. Nejlevnější model vychází na 14 490 Kč, naopak nejdražší na 22 490 korun. Spolu s iPadem Air začal Apple prodávat také novou Smart Keyboard, která je tabletu šitá na míru. Klávesnice, jež zároveň slouží jako obal, vyjde zákazníka na 4 790 Kč.

iPad mini 5

Spolu s novým iPadem Air se začala prodávat také pátá generace iPadu mini. Nejmenší tablet od Applu nově disponuje procesorem A12 Bionic a chlubí se podporou Apple Pencil. Rozměry, velikost displeje a nabídka portů i domovského tlačítka však zůstává totožná s předchozí generací. Ve výsledku se tak jedná pouze o malou, avšak potřebnou aktualizaci – iPad mini 4 byl představený už v roce 2015.

Nový iPad mini si v oblasti výkonu skutečně polepšil. Pátá generace nabízí oproti svému předchůdci až trojnásobně vyšší výkon a až 9krát rychlejší zpracování grafiky. Vylepšený plně laminovaný Retina displejs funkcí True Tone je díky podpoře širokého barevným gamutu P3 o 25 jasnější a má nejvyšší jemnost (326 ppi) ze všech současný tabletů od Applu. Ani v případě nejmenšího iPadu nově nechybí Bluetooth 5.0, gigabitové LTE či vylepšený Wi-Fi modul, který zvládá dvě pásma současně (2,4 GHz a 5 GHz).

Také nový iPad mini je k dispozici ve třech barevných (Silver, Gold a Space Gray) a ve dvou kapacitních variantách (64 GB a 256 GB). Na výběr je opět z modelů Wi-Fi a Wi-Fi + Cellular. Novinka startuje na 11 490 korunách, nejdražší model pak vychází na 19 490 Kč.

.