iWant

Takto by mohl vypadat iPad Pro, jež dorazí v příštím roce

iWant

V průběhu týdne se objevilo několik „zaručených“ zpráv o tom, jak bude vypadat nabídka iPadů, s nimiž přijde společnost Apple v příštím roce. Jak světoznámý analytik Ming-Chi Kuo, tak server Bloomberg nezávisle na sobě informovali o tom, že nový iPad Pro (resp. všechny nové Pro modely) které dorazí v příštím roce, nabídnou přepracované šasi a True Depth kameru na čelní straně zařízení. Kromě těchto novinek také víme, co (s největší pravděpodobností) nové iPady nedostanou.

Největší změnou by měl být displej. Ten bude stále založen na klasickém IPS panelu (neboť výroba OLED panelů je velmi nákladná a extrémně vytížená). Jeho plocha však bude zase o kus větší, neboť by měl Apple v případě nových iPadů výrazně zredukovat kraje zařízení. To bude umožněno především díky vypuštění fyzického Home Buttonu, který bude nahrazen čelní True Depth kamerou s funkcionalitou Face ID. Podle těchto zpráv životní cyklus Touch ID u konce a Apple se bude v budoucnu soustředit pouze na autorizaci pomocí rozpoznání obličeje.

Na základě těchto informací dal grafik Benjamin Geskin dohromady několik konceptů na kterých ukazuje, jak by mohly nové iPady Pro vypadat, vyplní-li se informace zmíněné výše. Vzhledem k iPhonu X by se jednalo o logický evoluční krok. Otázkou jen zůstává, jak daleko Apple s návrhem nových zařízení zajde. Jestli bude opravdu sledovat podobu a funkčnost iPhonu X, nebo pro své tablety přijde s něčím novým. Osobně bych to tipoval na první přístup, vzhledem ke koherenci nabídky společnosti. Příští rok by měl Apple nabídnout také novou generaci Apple Pencil, která se od svého vydání v podstatě nezměnila.

Zdroj: 9to5mac