Zavřít reklamu
iWant

Apple přestal prodávat iPhone X, 6s a SE. V nabídce není ani iPhone 7 Jet Black

iWant

Ruku v ruce s představením nového iPhonu XS, iPhonu XS Max a iPhonu XR přestal dnes Apple prodávat trojici svých starších smartphonů – iPhone SE, iPhone 6s a loňský iPhone X. První dva zmíněné přitom byly vůbec nejlevnější telefony, které Apple ve své nabídce měl.

Zatímco ukončení prodeje iPhonu X a iPhonu 6s se jeví jako logický krok, v případě iPhonu SE lze o smysluplnosti polemizovat. Apple totiž dnes nepředstavil nástupce cenově dostupného 4″ modelu a ačkoli iPhone XR měl být podle spekulací levný smartphone, jeho cenovka nakonec začíná na 22 490 korunách.

Nejlevnějším telefonem v nabídce Applu je tak aktuálně iPhone 7. Ten lze pořídit už za 13 490 Kč. Následován je loňským iPhonem 8, jenž startuje na 17 990 korunách. Oba zmíněné modely jsou dostupné i v Plus variantách. Nutno však podotknout, že Apple z nabídky stáhl barevnou variantu Jet Black u iPhonu 7. V nabídce je tak černá, zlatá, stříbrná a růžově zlatá. V případě iPhonu 8 zůstaly všechny tři barevné varianty – vesmírně šedá, zlatá i stříbrná.