Zavřít reklamu

V minulosti proběhlo mnoho programů spojených s výměnami vadných komponent nebo zařízení. Nyní Apple spustil další dva, z nichž jeden se týká iPhonů 6 Plus s blikajícím šedým pruhem na horní straně displeje a nefunkční dotykovou vrstvou a druhý „náhodně“ se vypínajících iPhonů 6S.

iPhone 6 Plus s neovladatelným displejem

Už v srpnu tohoto roku se objevovalo velké množství iPhonů 6 Plus, u nichž se podivně chovala horní hrana displeje a často zcela přestaly reagovat na dotyk. Tomuto fenoménu se brzy začalo říkat „Touch Disease“ (choroba doteku) a zjistilo se, že je způsoben uvolněním čipů ovládajících dotykovou vrstvu displeje. Apple v iPhonu 6 Plus použil méně trvanlivé metody pro jejich uchycení na základovou desku a po opakovaném pádu telefonu nebo při jeho mírném prohnutí mohou být porušeny kontakty čipů.

Applem nyní spuštěný program nezahrnuje bezplatnou výměnu čipů, protože předpokládá, že k jejich uvolnění je nutné mechanické poškození zařízení ze strany uživatele. Apple doporučenou cenu servisní opravy stanovil na 4 399 korun. Tyto opravy jsou prováděny buď přímo v Applu nebo v autorizovaných servisech. Pokud už uživatel svůj iPhone 6 Plus této opravě podrobil a zaplatil více, má právo na vrácení přeplatku a má proto kontaktovat technickou podporu Applu (prostřednictvím klepnutím na odkaz „contact Apple“ na webu).

Apple zdůrazňuje, že tento program platí pouze pro iPhony 6 Plus bez prasklého displeje a před předáním autorizovanému servisu si mají uživatelé svoje zařízení zálohovat, vypnout funkci „Najít iPhone“ (Nastavení > iCloud > Najít iPhone) a kompletně smazat obsah zařízení (Nastavení > Obecné > Obnovit > Smazat data a nastavení).

Samovolně se vypínající iPhone 6S

Některé iPhony 6S vyrobené mezi zářím a říjnem roku 2015 mají problémy s baterií, což způsobuje jejich samovolné vypínání. Apple tedy také spustil program, který u takto postižených zařízení zajišťuje bezplatnou výměnu baterie.

Uživatelé mají svůj iPhone 6S zanést do autorizovaného servisu, kde bude na základě sériového čísla nejdříve určeno, zda se k němu program vztahuje. Pokud ano, bude provedena výměna baterie. Pokud bude mít iPhone nějaká další poškození vyžadující opravu před výměnou baterie, budou tyto opravy příslušně zpoplatněny.

Pokud si uživatel už baterii nechal vyměnit a zaplatil za to, může Apple požádat o proplacení opravy (kontakt je k nalezení zde po kliknutí na odkaz „contact Apple about a refund“).

Seznam participujících servisů je k nalezení zde, Apple ale přesto doporučuje vybraný servis nejdříve kontaktovat a ujistit se, že danou službu nabízí.

Opět také platí, že před předáním do servisu se doporučuje zařízení zálohovat, vypnout funkci „Najít iPhone“ (Nastavení > iCloud > Najít iPhone) a kompletně smazat obsah zařízení (Nastavení > Obecné > Obnovit > Smazat data a nastavení).

Fanoušek filosofie, umění a vědy snažící se hledat analogie v produktech Apple.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  To musím jít do servisu abych zjistil zda se problém týká mého iPhonu 6S ??? Tyhle věci se vždy daly ověřit na webu po zadání sériového čísla.

  Našel jsem přesné vyjádření, jak by mělo sériové číslo, které spadá pod tento program, vypadat: http://www.iopravna.cz/bezplatna-vymena-baterii-iphone-6s/

  Ja mam taky QN a uz mam po uspesne vymene baterie (cca o tyden driv nez bylo tohle halo ;-) ).
  Urcite to dej na reklamaci.
  Ja mel normalne problem stejny jako popis zavady:
  Pokud mam mene jak 35% baterie a zapnu neco s vetsim odberem (GPS + data) tak se telefon spolehlive vypne.
  Vymenili mi normalne baterii a zatim dobry.

  Ja bych si to tedy jeste overil jinde – problem se me take tyka a osobne mam v sn pismena QJ a Apple support i Cesky servis mi sdelili, ze se na mne vymena vztahuje a pritom vas servis QJ mezi sn s narokem na vymenu neuvadi…

celý text

Čtěte více.