Zavřít reklamu

Produkty od Applu se vyznačují tím, že jsou pro běžné, ale i profesionální uživatele jednoduché na ovládání, ale zároveň efektivní k práci. Některé funkce v systému však rozhodně vyladěné nebyly, a je známo, že Apple ne vždy na své zákazníky slyší. Jedna z nich, zabírání celé obrazovky příchozím hovorem, se ale konečně dočká změny.

Na dnešní WWDC bylo oznámeno, že v iOS 14 příchozí hovory nebudou překrývat celou obrazovku. Samozřejmě musím uznat, že se v žádném případě o revoluční funkci nejedná, nicméně se mnoha uživatelům může hodit. Pokud jste totiž doposud z telefonu něco prezentovali před ostatními lidmi nebo jste jej používali jako notový sešit při hraní na hudební nástroje, museli jste si zapnout letový režim nebo funkci Nerušit, aby vás telefonní hovory nerušily. Nyní o nich budete mít perfektní přehled, zároveň ale nepřekryjí údaje, které v danou chvíli potřebujete vidět.

iOS-14-FB
Zdroj: Apple

Znovu opakuji, že se nejedná o žádnou zásadní změnu, velice příjemný benefit to ale je. Možná vám to po aktualizaci bude připadat nepodstatné, využití se ale najde třeba i tehdy, když telefon používáte jako navigaci ve svém autě a nechcete se rušit vyřizováním hovorů. Samozřejmě se na to dá použít výše zmiňovaná funkce Nerušit, je ale skvělé, že mají nyní uživatelé konečně možnost výběru a Apple je opět o něco méně omezuje.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více