Zavřít reklamu

Stránka vedení Applu za poslední tři roky prodělala velkou řadu změn ve svém obsazení a jen několik málo seniorních viceprezidentů zůstalo na původních místech, na kterých byli v roce 2011. Dnes Apple na stránku přidal hned pět nových klíčových lidí s titulem viceprezedenta. Na stránce pod čarou oddělující senior viceprezidenty se nyní nacházejí Paul Devene, viceprezident speciálních projektů, Lisa Jacksonová, viceprezidentka environmentálních iniciativ, Joel Podolny, děkan Apple University, Johny Srouji, viceprezident hardwarových technologií, a Denise Young Smithová, viceprezidentka mezinárodních lidských zdrojů.

Zařazení viceprezidentů na stránku vedení jde ruku v ruce s diverzitou, kterou Apple začal propagovat na svých stránkách. Nyní je totiž vidět ve vedení více žen. Ještě před příchodem Angely Ahrendtsové nečítala stránka jediného člena ženského pohlaví, dnes najdete hned tři vysoce postavené ženy ve vedení nejhodnotnější společnosti světa. (Další dvě bychom pak našli také v představenstvu společnosti.)

Zajímavý je také fakt, že všech pět viceprezidentů je na své pozici celkem nově, někteří jsou navíc u společnosti teprve několik měsíců. Paul Devene přešel minulý rok k Applu z Yves Saint Laurent, Lisa Jacksonová ve stejném roce přešla do společnosti z EPA (Enviromental Protection Agency), Denise Young Smithová převzala otěže lidských zdrojů před půl rokem, Johny Srouji má na starost hardwarové technologie po Bobu Mansfieldovi a Joel Podolny se univerzitě Applu věnuje na plný úvazek od minulého roku.

Zdroj: 9to5Mac
.