Zavřít reklamu

Na začátku týdne proběhly změny v nejužším vedení Apple. Nové pozice získali Craig Federighi a Dan Riccio, přičemž bylo zároveň oznámeno setrvání Boba Mansfielda. A právě jeho pozice nyní byla částečně odkryta…

Mansfield totiž až do června, kdy oznámil svůj odchod z Cupertina, zastával v Applu roli senior viceprezidenta hardwarového inženýrství. Tuto pozici však v úterý převzal Dan Riccio a jelikož Mansfield nakonec nikam neodchází, byli tu rázem dva senior viceprezidenti pro stejný segment.

Tento paradox však trval jen pár dní. Apple již má opět jen jednoho senior viceprezidenta hardwarového inženýrství, a tím je Dan Riccio. Bob Mansfield přídomek ztratil a zůstává jen senior viceprezidentem a zodpovídá se přímo výkonnému řediteli, tedy Timu Cookovi.

Apple oznámil, že Mansfield ve společnosti zůstává, aby se podílel na vývoji budoucích produktů, a jedním z dalších důvodů, proč chtěl Cook klíčového muže posledních let udržet, je také fakt, že pro konkurenci by byl při případné spolupráci obrovským přínosem. Mansfieldovy hardwarové poznatky a zkušenosti, které nabyl v Applu, by jistě například v Samsungu nebo HP rádi přivítali.

Nakonec se ale v Applu nemusí bát, Bob Mansfield zůstává, ač se o jeho pracovní náplni můžeme opět jen dohadovat. V upravené biografii se sice píše, že Mansfield přišel do Applu v roce 1999, aby dohlížel na hardwarové týmy, ovšem nyní už to nespadá do jeho kompetencí. Tuto divizi totiž převzal Dan Riccio.

Ač přesně nevíme, na čem bude Mansfield v následujících měsíc pracovat, máme jednu jistotu – Apple si může libovat, že ho udržel.

Zdroj: 9to5Mac.com
.