Zavřít reklamu

Apple dnes zveřejnil připomínku pro vývojáře, ve které je upozorňuje na potřebu optimalizovat jejich aplikace pro tmavé uživatelské rozhraní v iOS 13 a iPadOS. Všechny aplikace, které budou vybudovány za pomocí iOS 13 SDK, by měly nativně Dark Mode podporovat.

Podpora Dark Mode u aplikací není povinná, Apple však vývojáře přesvědčuje o tom, aby jej do svých aplikací zapracovali. Jedná se o jednu z klíčových novinek v nadcházejícím iOS 13.

Dark Mode představuje zcela nový vzhled uživatelského prostředí iPhonů a iPadů, který je navíc zcela integrovaný v rámci systému a podporovaných aplikací. Je velmi snadné jej vypnout a zapnout a to jak skrze Ovládací centrum, tak za pomocí hlasové asistentky Siri. Tmavé uživatelské rozhraní umožňuje uživatelům lepší soustředění na obsah vaší aplikace.

Když uživatel iPhonu nebo iPadu používá Dark Mode, všechny aplikace vybudované v iOS 13 SDK budou automaticky optimalizovány pro ideální podobu zobrazení. V této dokumentaci se můžete dočíst, jak do své aplikace Dark Mode implementovat.

Dark Mode v iOS 13:

Odkaz na původní článek najdete zde. Apple se očividně snaží, aby tmavé uživatelské rozhraní nabízelo co největší množství vývojářů a to nejspíše z důvodu snahy o co největší unifikaci vizuálního stylu prostředí iOS. Jak se Dark Mode v iOS aplikacích líbí vám? Pokud se účastníte beta testu, využíváte Dark Mode, nebo vám lépe vyhovuje klasické zobrazení?

iOS 13 Dark Mode

Zdroj: Apple

.