Zavřít reklamu

Dark Mode je funkce, po níž volají uživatelé nejedné aplikace. Některé společnosti jim již vyšly vstříc, tento týden se k nim přidal i YouTube, který spouští funkci Dark Mode u iOS verze své mobilní aplikace.

Dark Mode – režim, který dokáže šetřit zrak uživatelů a v některých případech i baterii mobilního zařízení. Tmavého režimu se v poslední době dočkala například mobilní aplikace sociální sítě Twitter, tento týden si na své konečně přišli i uživatelé sítě YouTube. Ta už loni umožnila využívat Dark Mode ve své webové verzi, po tmavém režimu u mobilní aplikace ale uživatelé ještě donedávna volali nadarmo.

Někomu může Dark Mode vyhovovat z estetických důvodů, tento režim má ale i další nesporné výhody. Patří mezi ně již zmiňované větší pohodlí pro zrak, a to zejména v situacích, kdy je aplikace používána v prostředí se sníženým osvětlením. Dark Mode dokáže také ušetřit značnou část životnosti baterie zejména u zařízení s OLED displejem.

Režim Dark Mode je prozatím k dispozici pouze pro uživatele, kteří používají mobilní verzi aplikace YouTube u chytrých zařízení s operačním systémem iOS od Applu. Většině uživatelů se vyzkoušení režimu Dark Mode nabídne po restartu zařízení či aplikace. Pokud tuto možnost nevidíte ve vyskakovacím proužku na domovské stránce aplikace, klepněte na ikonku svého profilu v pravém horním rohu obrazovky, poté klepněte na Nastavení a aktivujte Dark Theme.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více