Zavřít reklamu

Dark Mode je již opravdu dlouhou dobu konzultovaný všemi uživateli operačních systému od Applu. Na iOS jsme se setkali maximálně s tzv. inverzí barev, která se lehce k Dark Modu přibližuje, ale pořád to není ono. Jak kdyby se nás snažil Apple napínat a napínat. S tím samým případem se můžeme setkat i v macOS. Opět se nejedná o 100% Dark Mode, spíše jen o jeho jakousi podobu a především designový prvek. Spočívá to v tom, že si skrze nastavení vašeho Macu nebo MacBooku můžete nastavit elegantní tmavé uživatelské prostředí. Jak na to se dozvíte v odstavci níže.

Jak v macOS aktivovat „Dark Mode“

Postup je velice jednoduchý, stačí následovat kroky níže:

  • V horní liště klikneme na ikonu Apple loga
  • V rozbalovacím menu, které se objeví, klikneme na Předvolby systému…
  • Otevře se okno, ve kterém v levém horním rohu otevřeme podkategorii Obecné
  • Zde zaškrtneme políčko Tmavý Dock a řádek nabídek

Jakmile toto tlačítko zaškrtnete, funkce se automaticky aktivuje. Nemusíte provádět restart zařízení ani nic podobného. Tmavé nastavení se aktivuje automaticky a funguje okamžitě. Pokud se rozhodnete, že se vám tmavé uživatelské prostředí nelíbí a chtěli byste se vrátit zpět na světlé, stačí jen políčko pomocí postupu uvedeného výše odškrtnout.

Dle mého názoru je funkce tmavého docku a řádku nabídky velice užitečná. Jelikož mám rád tmavé barvy a preferuji je před světlými, tak se mi po designové stránce jednoduše tmavé provedení uživatelského rozhraní líbí více. Aktivně tuto funkci používám od té doby, co vlastním MacBook. Na závěr ještě zmíním, že se změní nejen dock a řádky nabídky, ale také například ikona hlasitosti, která se zobrazí na displeji Macu po tom, co pomocí klávesy změníte hlasitost. Na příklady tmavého prostředí se můžete podívat v galerii níže.

Diskuze k článku

    Bohužel sidebar (today+notification sidebar) je stále hnusně šedobílý… naposledy černý byl v 10.11 Capitan. Tato drobnost mě dost irituje, konečně navyknu na určitý typ designu a najednou bum, a je to jinak… proč tam ten výběr Darkmode tedy vůbec je, že? :-))

celý text

Čtěte více