Zavřít reklamu

Oficiální aplikace internetové encyklopedie Wikipedia vydala aktualizaci, která přináší mnoho zajímavých vylepšení. Pokud služeb Wikipedie na svém telefonu využíváte, a váš telefon je shodou okolností nový iPhone, nový update by se vám mohl líbit. Kromě podpory právě pro displej nové vlajkové lodi Applu, přináší aktualizace také zcela nový Dark Mode, který využívá OLED panel, který se v iPhonu X nachází. Aktualizace je k dispozici od dnešního odpoledne.

Podle vývojářů byl nový režim zobrazení ušitý přímo na míru OLED obrazovce v iPhonu X (byť funguje i na ostatních zařízeních, zde však nevyužívá výhod nových displejů). Kromě toho, že v tomto režimu vypadá aplikace zatraceně dobře, v něm uživatel ušetří také nějaké to procento baterie – obzvlášť využívá-li služby Wikipedie častěji. Černé pixely jsou v OLED obrazovkách jednoduše vypnuté a nespotřebovávají tak žádnou energii. A černé je v novém režimu opravdu hodně, posuďte sami na obrázcích níže.

Kromě nového zobrazovacího režimu vývojáři překopali systém vyhledávání hesel, díky kterému by mělo být prohlížení internetové encyklopedie podstatně rychlejší. Články jako takové by se měly načítat rychleji a díky novému zpracování dat by měla aplikace ukrajovat menší porce z datového balíčku uživatelů. Tomuto nejvíce pomohla změna v načítání obrázků. Ty se nově nestahují automaticky při načítání stránky, ale jen na podnět uživatele. Oficiální aplikace Wikipedia je k dispozici zdarma pro všechny majitele iPhonů a iPadů, kteří používají iOS 10.3 a novější. Odkaz do App Store najdete zde.

Zdroj: Macrumors

.