Zavřít reklamu

Příští rok by měl být velmi významný z hlediska nových produktů od společnosti Apple. V průběhu roku 2020 bychom se totiž měli dočkat hned několika zcela nových produktů, kterými chce Apple vstoupit do dosud ne příliš prozkoumaného segmentu. Dočkat bychom se (konečně) měli jak AR brýlí, tak MacBooků s procesory ARM vlastní výroby.

O brýlích pro rozšířenou realitu se v souvislosti s Applem mluví už několik let. A právě příští rok by mělo dojít k jejich představení, společně s několika doprovodnými technologiemi pro ostatní Apple produkty. Brýle jako takové by měly fungovat na základě holografického zobrazování obsahu na plochu čoček, a měly by spolupracovat s iPhony.

iPhone příští rok dostane, kromě zásadně předělaného designu, také nové kamerové moduly, které budou schopny dodávat potřebná data právě AR brýlím. Kamera by tak měla být například schopná měřit vzdálenost v blízkém okolí a rozpoznávat různé objekty pro potřeby rozšířené reality. Když k tomu připočteme zcela nový design a schopnost přijímat 5G sinál, na poli iPhonů dojde k velkým změnám.

K minimálně stejně zásadním by mělo dojít také v případě MacBooků. Už v příštím roce by se mohlo stát, že nějaké modely (pravděpodobně obnoveného nástupce 12″ MacBooku) Apple vybaví vlastními ARM čipy, které známe z iPhonů a iPadů. Ty s přízviskem X budou mít dostatečný výkon na to, aby ultrakompaktní MacBooky dokázaly plnohodnotně podporovat v běžných úlohách.

Nad rámec toho by se změn měly dočkat také chytré hodinky Apple Watch, které by měly konečně získat rozšířenou podporu pro detailnější analýzu spánku. Příští rok by měl být velmi bohatý na novinky a technické vychytávky, fanoušci Applu by se tak rozhodně měli na co těšit.

iPhone 12 koncept

Zdroj: Bloomberg

.