Zavřít reklamu

Při příležitosti dnešní jablečné Keynote se nám kalifornský gigant pochlubil s přechodem na platformu Apple Silicon. Konkrétně jsme se dočkali představení nového MacBooku Air, Macu mini a 13″ MacBooku Pro. Všechny tyto kousky díky použití čipu Apple M1 nabízí neuvěřitelný výkon, který doslova drtí nabídku konkurence. Jak jsme na tom ale se samotnými cenami? V tomto článku se podíváme na české ceny zmiňovaného 13″ „Pročka.“

Pokud jste dnešní Keynote pozorně sledovali, tak vám jistě neunikla závěrečná zmínka o ceně. Kalifornský gigant totiž navzdory tomu, že dokázal posunout výkon i výdrž baterie o několik úrovní kupředu, tak cenu nechal stejnou jako u předchozí generace. Přesně proto laptop startuje na částce 38 990 korun, za což získáte MacBook Pro s čipem M1, který se pyšní osmijádrovým procesorem a osmijádrovou grafickou kartou, 8 GB operační paměti, 256GB SSD úložištěm, dvěma porty Thunderbolt neboli USB 4. Samozřejmě zde ani letos nechybí jakási „příplatková výbava,“ která vám odemkne další možnosti.

Za 13″ MacBook Pro s maximální výbavou necháte 68 990 korun. Tento kousek už vám ale oproti zmiňované základní verzi dokáže nabídnout 16 GB operační paměti a 2 TB úložiště. Laptop je samozřejmě k dostání ve dvou klasických barvách, tedy ve vesmírně šedé a stříbrné. Jestliže vás tento produkt zaujal, tak vás jistě potěší zpráva, že si jej můžete již nyní předobjednat. Při okamžité objednávce by vám měl dorazit koncem příštího týdne.

MacBook Pro 13" M1
.