iWant

Apple pro iOS připravuje nové nástroje pro rodičovskou kontrolu

iWant

Včera jsme vám přinesli informace o otevřeném dopise, za kterým stála investiční společnost Janna Partners, ve kterém autoři Apple žádali o to, aby zvýšil svou snahu v boji proti závislosti dětí a mladistvých na mobilních telefonech a tabletech. V dopise mimo jiné zaznělo, že by měl Apple vyčlenit speciální tým, který se bude zaměřovat na vývoj nových nástrojů pro rodiče, kteří skrze ně budou mít lepší kontrolu nad tím, co jejich ratolest se svým iPhonem či iPadem vyvádí. Den po zveřejnění se objevila oficiální reakce společnosti Apple.

Další informace o dopise si můžete přečíst v článku odkazovaném výše. Vzhledem k dopisu je nutné podotknout, že se nejedná o nějakého malého akcionáře, jehož názor by nemusela brát společnost Apple na zřetel. Janna Partners drží akcie Applu v hodnotě zhruba dvou miliard dolarů. Možná také právě proto Apple na dopis zareagoval tak rychle. Odpověď se na webu objevila hned druhý den od zveřejnění.

Apple tvrdí, že už v současné době je možné blokovat a kontrolovat prakticky jakýkoliv obsah, se kterým se děti na svých iPhonech a iPadech setkají. I přesto se společnost snaží nabídnout rodičům co nejlepší nástroje k tomu, aby mohli své děti efektivně kontrolovat. Vývoj takovýchto nástrojů neustále probíhá, uživatelé však mohou očekávat, že se nějaké nové funkce a nástroje v budoucnu objeví. Apple toto téma rozhodně nebere na lehkou váhu a ochrana dětí je pro ně velkým závazkem. Zatím není jasné, jaké konkrétní nástroje Apple připravuje. Pokud se něco opravdu chystá a je to v pozdější fázi vývoje, poprvé bychom o tom mohli slyšet na letošní konferenci WWDC, která se koná pravidelně každý červen.

Zdroj: 9to5mac