Zavřít reklamu

Apple právě odhalil oficiální čísla z pátečního předprodeje nových iPhonů 6 a 6 Plus – během 24 hodin prodal přes čtyři miliony nových telefonů. To je pro první den předobjednávek rekordní číslo, navíc jde pouze o první vlnu, ve které je deset zemí.

Apple přiznal, že zájem o předobjednání nových iPhonů překonal připravené zásoby, a tak byť se k mnohým zákazníkům dostanou nové jablečné telefony už tento pátek, další si musí počkat minimálně do října. Další naskladněné jednotky Apple uvolní pro páteční start prodeje v kamenných Apple Storech.

[do action=“citace“]Jsme nadšení, že zákazníci nové iPhony milují stejně jako my.[/do]

Pro srovnání s předchozími modely, iPhone 5 před dvěma lety zaznamenal během první 24 hodin v rámci předobjednávek dva miliony, iPhone 4S rok předtím polovinu tohoto čísla. Minulý rok u iPhonu 5S předobjednávky neprobíhaly, nicméně za první víkend jich Apple spolu s iPhonem 5C prodal devět milionů.

„iPhone 6 a iPhone 6 Plus jsou lepší po všech stránkách a jsme nadšení, že zákazníci je milují stejně jako my,“ uvedl k rekordnímu startu výkonný ředitel Applu Tim Cook.

Od 26. září se začnou nové, větší iPhony prodávat v dalších 20 zemích, mezi kterými ovšem bohužel nefiguruje Česká republika. Na náš trh by se měly dostat iPhony 6 a 6 Plus během října, ale oficiálně tato informace zatím potvrzena nebyla.

Zdroj: Apple
.