Zavřít reklamu

Ač se to podle vyhlášení rekordních finančních výsledků za čtvrtý kvartál letošního roku nemusí zdát, prodeje iPhonů v průběhu zmíněného kvartálu zaznamenaly meziroční pokles. Svědčí o tom zprávy hned tří společností, zabývajících se průzkumem trhu.

iPhone XS vs iPhone XR FB

Apple si podle výsledků hospodaření ve čtvrtém fiskálním (třetím kalendářním) kvartále tohoto roku rozhodně nevedl špatně. Tržba cupertinského giganta činila úctyhodných 64 miliard dolarů, což předčilo očekávání odborníků z Wall Street. Apple sice – jak je u něj již nějakou dobu zvykem – neoznámil konkrétní čísla, týkající se prodeje iPhonů, Tim Cook se ale pochlubil tím, že iPhone 11 zaznamenal na tomto poli velice slibný start.

Největší zásluhu na zmíněných rekordních tržbách mají zejména služby, nositelná elektronika a iPad. O iPhonu nepadlo v této souvislosti ani slovo. Cook jej zmínil až ve spojení s novými AirPods Pro, a dále uvedl, že má ohledně nadcházející vánoční sezóny opravdu optimistická očekávání.

Údaje společností Canalys, IHS a Strategy Analytics nicméně napovídají, že v prodeji iPhonů došlo opravdu k meziročnímu poklesu, ačkoliv se čísla, která jednotlivé firmy udávají, vzájemně mírně liší. Společnost Canalys hovoří o meziročním poklesu o 7 % na 43,5 milionu prodaných kusů. Podle firmy by tato čísla mohl zachránit připravovaný iPhone SE 2. Strategy Analytics udává pokles prodejů o 3 % na odhadovaných 45,6 milionu prodaných kusů. Nejoptimističtěji pak prodeje vidí společnost IHS, podle které došlo k poklesu o 2,1 % na odhadovaných 45,9 milionu.

iphone smartphone shipments Q4 2019

Zdroj: 9to5Mac

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.