Zavřít reklamu

V průběhu loňského léta se ve velkém řešil odprodej divize na výrobu paměťových čipů společnosti Toshiba. Jednalo se o poměrně zásadní krok, který do velké míry ovlivnil budoucí směřování trhu, neboť je Toshiba výrobcem, který vyvažuje pozici konkurentů, zejména společnosti Western Digital. Divizi na výronu NAND čipů nakonec odkoupilo konsorcium firem, ve kterých byl i Apple. Ten se však svého podílu bude vzdávat.

Společnost Toshiba oznámila, že plánuje nakoupit zpět svůj loni prodaný majetek. Společnosti Apple, Seagate, Kingston a Dell si tak přijdou na slušnou sumu peněz. Co se Applu týče, výdělek z celé transakce by měl přesáhnout hranici 100 milionů dolarů, což je velmi slušný výsledek na v podstatě roční investiční produkt.

Toshiba se své divize na výrobu NAND čipů vzdávala především z ekonomických důvodů, kdy navíc hrozilo, že by mohlo dojít k nepřátelskému převzetí firmy ze strany Western Digital, což by značně ovlivnilo podobu trhu a pozici WD jakožto dominantního hráče. Nakonec tedy vzniklo konzorcium čtyř společností, které měly jak zájem o výrobní kapacity, tak o zachování jistého statu-quo na trhu.

Od té doby se však finanční situace Toshiby zlepšila, společnost získá obrovskou půjčku od Japonské bankovní instituce, což jí dovolí odkoupit zpět to, čeho se loni zbavovala. Ve finále tak budou spokojeni všichni. Pole s hráči na trhu zabývající se výrobou NAND čipů se nezměnilo, čtyři výše zmiňované společnosti si něco vydělají a Toshiba má zpět svůj byznys.

flash-toshiba-nand

Zdroj: 9to5mac

.