Zavřít reklamu

Po týdnu vám na stránkách Jablíčkáře opět přinášíme další souhrn spekulací, souvisejících se společností Apple. Tentokrát v něm bude řeč o plánech, která má údajně společnost Apple se svými čipy. Podle nejnovějších zpráv to totiž vypadá, že bychom se možná nových generací jablečných čipů mohli dočkat třeba i každý rok. Ve druhé části našeho dnešního souhrnu se budeme věnovat nedávným únikům údajných displejů letošních iPhonů.

Budoucnost čipů M3

Již první Macy s čipy M1 zaznamenaly poměrně velký úspěch jak u řadových uživatelů, tak i u odborníků. Není tedy divu, že se společnost Apple navzdory různým komplikacím pustila do vývoje vlastních čipů doslova po hlavě, a podle nejnovějších zpráv to dokonce vypadá, že by je mohla začít produkovat v ročních cyklech.

Respektovaný analytik Mark Gurman se v souvislosti s chystanými čipy od Applu nechal ve svém newsletteru s názvem PowerOn slyšet, že na sebe novinky nenechají příliš dlouho čekat. Podle Gurmana chystá společnost Apple čip M2 pro nový model MacBooku Air, základní model nového MacBooku Pro a nový Mac mini. Chystaný 14″ a 16″ MacBook Pro by se měl dočkat čipu M2 Pro, a nový Mac Pro by měl být podle Gurmana osazen čipem M2 Ultra. Gurman dále předpovídá, že bychom se již v průběhu příštího roku mohli dočkat také příchodu čipu M3. Ten by měl najít své uplatnění u nového iMacu, bližší detaily ale Gurman bohužel neuvádí.

Uniklé komponenty displejů iPhonu 14 Pro a 14 Pro Max

Od oficiálního představení nových letošních iPhonů nás sice dělí ještě pár měsíců, související spekulace a úniky ale nabírají postupně na obrátkách. Na internetu se například v průběhu uplynulého týdne objevily údajné uniklé fotografie komponent displejů iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max. Fotografie pochází z čínské sociální sítě Weibo, a na Twitteru je minulý týden sdílel účet s názvem @SaranByte.

iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max by se podle nejnovějších informací měl vyznačovat tenčími rámečky okolo displeje ve srovnání s předchozími modely. Snímek na Twitteru napovídá, že bychom se v letošním roce měli na podzim dočkat jednoho modelu s 6,1″ displejem a dvou modelů, u kterých by úhlopříčka displeje měla činit 6,7″. iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max by měly v horní části displeje disponovat průstřelem v kombinaci s drobným výřezem ve tvaru pilulky.

.