Zavřít reklamu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

První odhad prodejů Apple Watch se objevil už několik dnů po spuštění předprodejů. Společnost Slice Inteligence tehdy prezentovala svůj průzkum, podle něhož se za prvních 24 hodin prodalo online pouze v USA téměř milion kusů nového zařízení.

Od té doby uběhly přesně tři měsíce a počet prodaných hodinek se zvýšil na 3 039 353. Toto číslo pochází od stejné společnosti, Slice Inteligence, a představuje množství objednávek vytvořených v USA prostřednictvím internetu. Reálné množství tedy bude po připočtení kusů prodaných přímo v kamenných obchodech Applu v USA ještě vyšší.

Průměrná hodnota jedné objednávky je 505 dolarů, což odpovídá nejlevnějšímu modelu z edice Apple Watch. Nejprodávanější edicí hodinek je Apple Watch Sport s 1 950 909 prodanými kusy, jenž tvoří více než 60 % celkového množství. Na druhém místě je edice ocelových Apple Watch s 1 086 569 prodanými kusy a podle Slice se prodalo také 1 875 zlatých hodinek z edice Apple Watch Edition. Průměrná cena prodaných Apple Watch Sport je odhadována na 381 dolarů, u Apple Watch je to pak 695 dolarů a u Apple Watch Edition 13 700 dolarů.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Co se vývoje prodejů Apple Watch od uvedení na trh v dubnu týče, Slice Inteligence zjistila, že v květnu se prodalo průměrně cca dvacet tisíc hodinek za den. Toto číslo se v červnu značně snížilo, přičemž denní průměr prodaných kusů zařízení byl pod deset tisíc. Společnost dále odhadla, že přibližně 17 % zákazníků k Apple Watch koupilo minimálně jeden další pásek.

Všechna zmíněná čísla zjistila společnost Slice Inteligence pomocí svých vlastních zdrojů. Poskytuje několik služeb a iOS aplikaci „Slice“ sloužící ke sledování online nákupů a zásilek a pro přehled o cenách produktů. Celkově má v současnosti více než 2,5 milionu zákazníků, z nichž 22 tisíc si koupilo Apple Watch – toto číslo stanoví vzorek, podle něhož společnost vypočítala množství prodaných kusů zařízení v rámci celých Spojených států.

Slice Inteligence věří, že jsou její odhady velice blízko skutečnosti a odkazuje přitom na srovnání s Amazonem a Americkým ministerstvem průmyslu o obchodu, v nichž dosáhla mezi 97 a 99 % přesnosti.

Apple zveřejní svá prodejní čísla za třetí fiskální kvartál letošního roku 21. července. Zatím ale nelze očekávat, že se v nich Apple Watch objeví jako samostatná kategorie.

Zdroj: MacRumors

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více