Zavřít reklamu

V souvislosti se současnou epidemií nového typu koronaviru začínají lidé kromě jiného projevovat zvýšený zájem o hygienu, čištění a dezinfekci. A to nejenom rukou, ale také svého okolí nebo elektronických zařízení. Společnost Apple běžně vydává instrukce ohledně čištění svých zařízení, vzhledem k aktuální situaci ale tato doporučení nově obohatila o instrukce, týkající dezinfekce svých produktů nejrůznějšími roztoky a dalšími prostředky.

Podle nejnovějšího dokumentu, který společnost Apple zveřejnila na svých stránkách, mohou uživatelé k dezinfekci svých Apple produktů bez obav použít dezinfekční ubrousky, napuštěné roztokem izopropylalkoholu. Pokud se vám tedy navzdory současnému nedostatku prostředků tohoto typu na trhu podařilo takovéto ubrousky sehnat, můžete s jejich pomocí vyčistit i svá Apple zařízení. Společnost Apple ve zmíněném dokumentu ujišťuje uživatele, že ubrousky, napuštěné 70% roztokem izopropylalkoholu, by vašemu iPhonu neměly uškodit. V praxi to vyzkoušela například redaktorka deníku The Wall Street Journal Joanna Stern, která celkem 1095 otřela displej iPhonu 8 těmito ubrousky, aby věrohodně simulovala čištění iPhonu v průběhu tří let. V závěru tohoto experimentu se ukázalo, že oleofobní vrstva displeje smartphonu tímto čištěním nijak neutrpěla.

Apple ve svém návodu nabádá uživatele k tomu, aby byli při dezinfekci svých Apple produktů maximálně opatrní – měli by se vyhnout nanášení jakýchkoliv tekutin přímo na povrch zařízení, a místo toho čisticí prostředek nejprve nanést na hadřík, který nepouští vlákna, a navlhčeným hadříkem opatrně otřít své zařízení. Při čištění by uživatelé neměli využívat papírové utěrky a materiály, které by mohly povrch jejich zařízení poškrábat. Před čištěním je zapotřebí odpojit veškeré kabely a periferie, a s obzvlášť velkou opatrností postupovat v okolí otvorů, reproduktorů a portů. V případě, že se vlhkost přece jenom dostane do Apple zařízení, by měli uživatelé neprodleně kontaktovat podporu Applu. Na svá Apple zařízení by uživatelé neměli aplikovat žádné spreje a měli by se vyhnout použití čisticích prostředků s obsahem peroxidu vodíku.

Zdroje: Mac Rumors, Apple

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více