Zavřít reklamu

Apple nakonec reaguje na problémy hlášené uživateli iPhone 4 a vydává oficiální tiskové prohlášení, ve kterém se snaží vysvětlit, proč někomu spadne signál v telefonu i o 4 či 5 čárek při určitém stylu držení iPhone 4.

Apple ve svém dopise píše, že je překvapen problémy uživatelů a okamžitě začal zjišťovat příčinu problémů. Na začátku zdůrazňuje, že skoro u každého mobilního telefonu klesne signál o 1 a více čárek, pokud ho budete držet jistým způsobem. Toto je pravda jak u iPhone 4, iPhone 3GS, tak stejně tak například u telefonů s Androidem, u Nokií, Blackberry a podobně.

Problém byl ale v tom, že někteří uživatelé hlásili pokles o 4 či 5 čárek, pokud telefon drželi pevně a současně zakrývaly levý dolní roh iPhone 4. Toto je podle Apple definitivně větší pokles než normálně. Zastupitelé Apple poté četli spoustu recenzí a emailů od uživatelů, kteří hlásili, že příjem u iPhone 4 je mnohem lepší než u iPhone 3GS. Co to tedy způsobilo?

Apple po testování zjistil, že vzorec, kterým počítali počet čárek u signálu, byl úplně špatně. V mnoha případech tak iPhone ukazoval o 2 čárky více, než byl opravdový signál v oblasti.  Uživatelé, kteří hlásili pokles o 3 a více čárek, byli většinou z oblasti s velmi slabým signálem. To ale oni vědět nemohli, protože jim iPhone 4 zobrazoval 4 nebo 5 čárek signálu. Takto vysoký signál ale nebyl pravdivý.

Apple tak v iPhone 4 začne používat vzorec, který doporučuje operátor AT&T. Podle tohoto vzorce tak nyní začne počítat sílu signálu. Skutečná síla signálu bude pořád stejná, ale iPhone začne zobrazovat sílu signálu mnohem přesněji. Apple pro lepší pocit uživatelů zvýší ikonky slabého signálu, aby si nemysleli, že jsou úplně bez signálu, když bude signál „pouze“ slabý.

Stejnou „chybou“ trpí i úplně původní iPhone. Brzy tedy vyjde nový iOS 4.0.1, který opraví tuto chybu i v iPhone 3G a iPhone 3GS. Apple na konci dopisu zdůrazňuje, že iPhone 4 je zařízení s nejlepším bezdrátovým výkonem, který do této doby vyrobili. Stejně tak upozorňuje majitele iPhone 4, že ho mohou do 30 dnů vrátit v Apple Store a dostat tak své peníze zpět.

Jedná se tak spíše o kosmetickou opravu chyby. To vysvětluje to, proč lidé v oblasti se silným signálem nemají problémy s klesnutím čárek na minimum či s vypadáváním hovoru. Jak se píše v naší recenzi (a i recenzi na iDnes), recenzenti neměli nikdy problém se slabým signálem. A stejně tak někteří recenzenti ze zahraničí dodávají, že tam, kde jim dříve vypadávaly hovory, tak s novým iPhone 4 mohou volat bez problémů.

.