Zavřít reklamu

Kvalita signálu závisí především na pokrytí operátora na daném místě, jistě jste však někdy zažili, že váš známý měl stejného operátora a se signálem narozdíl od vás neměl sebemenší problém. Tyto triky vám poradí, co dělat, když má váš iPhone se signálem problémy. Jedním jednoduchým řešením by bylo získat zesilovač signálu a dokončit všechny vaše problémy s připojením najednou.

Restartujte zařízení

V drtivé většině případů odstraní tento krok všechny potíže. Často se totiž může stát, že signál na chvíli ztratíte a z neznámého důvodu jej telefon nemůže opět vyhledat. V těchto chvílích stačí iPhone klasicky vypnout a zapnout, tvrdý restart není potřeba. U iPhonu X a novějších kromě SE (2. generace) stačí podržet boční tlačítko zároveň s  horním tlačítkem hlasitosti, přetáhnout vypínací posuvník, a po vypnutí opět podržením bočního tlačítka zapnout telefon. U iPhonu SE (2. generace) a iPhonu 8 a starších podržte vypínací tlačítko, přetáhněte posuvník a po vypnutí telefon dlouhým podržením tlačítka zapněte.

vypnout zařízení
Zdroj: iOS

Aktualizujte nastavení operátora

Většinou probíhají aktualizace nastavení operátora automaticky, vždy to ale nemusí být pravidlem. Pro ruční aktualizaci nejprve připojte telefon k internetu, přejděte do Nastavení, sjeďte k sekci Obecné a rozklikněte Informace. Pokud se vám zde zobrazí aktualizace, potvrďte ji.

Obnovte síťová nastavení

Tento postup často pomáhá hlavně ve chvíli, kdy telefon signál přijímá, nefungují však některé služby jako je například posílání textových zpráv. Pro obnovení síťových nastavení se přesuňte do Nastavení, klikněte na Obecné a následně na Resetovat. Ze zobrazené nabídky vyberte Obnovit nastavení sítě. Potvrďte dialogové okno a vyčkejte, než se proces dokončí. Mějte na paměti, že tímto přijdete o všechna uložená hesla od Wi-Fi sítí a o spárovaná zařízení Bluetooth.

Přesvědčte se, že máte aktivní roaming

Pokud se problémy týkají výhradně situací, kdy jste v zahraničí, způsobuje to právě neaktivní roaming. Jestli nemáte problém se signálem, ale pouze s daty, otevřete Nastavení, rozklikněte Mobilní data a po kliknutí na sekci Volby dat aktivujte přepínač Datový roaming. Pokud signál v zahraničí nemáte vůbec, kontaktujte svého operátora.

Vyjměte SIM kartu

Jestli vám ani jeden z výše uvedených postupů nepomohl, zkuste vyjmout SIM kartu. Zkontrolujte, jestli není fyzicky poškozená – poznáte to podle „obroušených“ zlatých částí, které se opotřebovávají vytahováním a zasouváním SIM karty. Pokud na SIMce závadu nevidíte, vložte ji zpět do telefonu. Pokud se i přesto nepodaří problémy vyřešit, kontaktujte vašeho operátora a požadujte výměnu SIM karty, popřípadě s ním vaše trable dořešte.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    No a pokud máte iPhone 7, tak s ním rovnou můžete do nejbližšího servisu, protože se pravděpodobně poškodila základní deska ?

    Zdravím :) aplikace mi jde , ale mám problém s odesláním fotek . Ukzují se mi tam jen posledních 5. Když chci něco poslat tak musím přes galerii. Mám xr . Děkuji za radu :)

    Dobrý den, mám problem nejspis s přijímáním signálu Wi-Fi. Pokud stojim u routru je vse v poradku ale vzdálim se na 3,4m jsu bez signálu Wi-Fi. Routrem to neni. Jak bych mel postupovat prosim. Děkuji

celý text

Čtěte více.