Zavřít reklamu

Jak jsme psali již v úplně prvním článku, tak Apple pracuje na opravě problémů se signálem. Nyní to vypadá, že by se nový iOS 4.0.1 mohl objevit na začátku příštího týdne, možná hned v pondělí.

Zaměstnanci Apple totiž na svém fóru potvrdili, že Apple pracuje na opravě problémů se signálem a nový iOS 4.0.1 by se mohl objevit na začátku týdne, pravděpodobně hned v pondělí. O nějakou chvíli později ale byly tyto reakce podpory Apple smazány. Není tedy jasné, jestli se vydání odsouvá, jestli napsali zaměstnanci blbost nebo jestli se Apple nechce vyjadřovat k problému tímto způsobem.

Ukazatel signálu
Zobrazovat aktuální signál v telefonu je vždy oříšek. Skvělá odpověď zazněla v diskuzích na Jablíčkáři od čtenáře -mb-, který řekl: „Elmag pole je opravdu trošku složitější záležitost, než aby šlo popsat čárkama na indikátoru stavu signálu, které jsou jen takovým legračním pokusem o vizualizaci, aby se lidi měli na co koukat“. Jak se ukázalo, tak ačkoli iOS 4 ukazuje méně čárek signálu než iPhone 3GS se starším iPhone OS, tak navzdory tomu jsou hovory z iOS 4 ve stejné kvalitně, ne-li ještě lepší.

Špatná kalibrace frekvencí v basebandu
Jak to tak vypadá, tak se problém týká basebandu a problém by měl být v tom, že jsou špatně nakalibrovány rádiové frekvence. Zdá se, že výpadky hovorů přijdou ve chvíli, kdy se telefon měl snažit o změnu frekvence. Místo toho, aby přešel na frekvenci, kde je poměr síly signálu a rušení nejlepší, tak raději ohlásí „No service“ a dojde k výpadku hovoru.

iOS 4 přinesl několik změn toho, jak baseband vybírá, kterou frekvenci využít. I to může být znamení toho, že chyba je především softwarová a při úpravách prostě došlo k chybě. To vysvětluje, proč stejný problém mají i majitelé iPhone 3GS.

iPhone 4 má lepší příjem signálu než starší modely
Naopak příjem signálu by měl být v iPhone 4 ještě lepší než ve starších modelech přesně tak, jak řekl Steve Jobs na keynote. The New York Times sice psali o problémech se signálem, ale vycházeli spíše z článků serveru Gizmodo. Na konci článku autor píše, že se staršími modely iPhone neměl šanci volat z domu, zatímco s novým iPhone 4 z domu provolal už tři hodiny za jeden den.

Dokazování problémů se signálem na Youtube gradoval a tak se každý snažil držet svůj iPhone 4 co nejvíce křečovitě, aby anténu co nejvíce zakryl a čárky zmizely. Poté lidé začali zakrývat antény i u ostatních telefonů (například Nexus One) a čárky překvapivě také mizely! :)

Poučení: Pokud budete zakrývat anténu svého bezdrátového zařízení, tak dojde k poklesu signálu. Měl by být tento pokles ale natolik výrazný, že by mělo docházet k výpadku hovorů, když uživatel drží telefon normálně v ruce? Spíše ne a toto by měl Apple odladit v nové verzi basebandu, respektive iOS 4.0.1. Tyto problémy ale budou logicky přetrvávat v oblastech s velice špatným signálem.

Jako nejlepší příspěvek této hysterie tak označuji tweet redaktora AppleInsider (@danieleran): „Blokování antény iPhone 4 zabíjí příjem signálu. Blokování mikrofonu zabíjí hlas a po zakrytí obrazovky není možné vidět Retina displej.“

zdroj: AppleInsider

.